×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2015
Drukāt

Tauta izmirst – tā mums ir īstā problēma, intervijā “LA” uzsver Vilis Vītols (56)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vilis Vītols

“Ja man būtu teikšana par budžetu, es rīkotos ļoti vienkārši: vispirms divus procentus no IKP aizsardzībai, pēc tam divus procentus demogrāfiskās situācijas uzlabošanai. Pārējo, kungi, daliet, kā patīk!” intervijā “LA” spriež sabiedriskais darbinieks un pazīstamais mecenāts Vilis Vītols. Viņš uzsver, ka demogrāfijai netiek atvēlēts pietiekams valsts finansējums: “Tā mums ir īstā problēma – tauta izmirst. Visi politiķi saka – “jā, jā, kaut kas jādara”, bet nerīkojas.” V. Vītols aicina paraudzīties, kas šajā jomā darīts Igaunijā, kur tagad ir līdzsvars – gadā ir tikpat daudz piedzimušo kā nomirušo, kamēr Latvijā dzimstība atkal sākusi samazināties. Pie mums demogrāfijas uzlabošanā netrūkstot lozungu, bet trūkstot konkrētu darbu. “Demogrāfs Ilmārs Mežs ar neapstrīdamiem skaitļiem pierāda, ka nākamā gada valsts budžets daudzbērnu ģimenēm ir vēl neizdevīgāks nekā pašreizējais, un tām būs grūtāk, nekā ir šodien,” atgādina mecenāts.

V. Vītols intervijā pauž arī stingru atbalstu tā sauktā solidaritātes nodokļa ieviešanai bagātajiem pilsoņiem, uzsverot, ka Latvijā ienākumos valda liela nevienlīdzība. “Mūsu nodokļu sistēma ir absolūti netaisna, tā veicina šo nevienlīdzības palielināšanos. Kā tas var būt, ka dividendes ir apliktas ar 10 procentu nodokli, un strādājošo algas ir apliktas ar 23 procentu nodokli?” retoriski vaicā V. Vītols. Iespēju, ka solidaritātes nodokļa dēļ bagātie vedīs prom savus kapitālus, viņš sauc par parastu draudēšanu, kas diez vai tiks realizēts.

Visu interviju ar Vili Vītolu lasiet 26. oktobra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Kāds jautā, cik tev bērnu, mazbērnu. Pupu mizas. Man pašai ir divi bērni un 8 mazbērni un gandrīz visi 10 jau vairākus gadus dzīvo ārzemēs. Jaunākais 16 gados aizbēga projām un sāka mācīties un strādāt aiz robežas. Viņš, 16 gadu vecumā jau saņēma trīsreiz vairāk kā viņa tēvs celtniecībā Latvijā, kur līgumus neslēdz un labi, ja maksā aploksnes. Ap 90 % celtnieku saņem aploksnes. Negribi, saņem 200 – 300 latu un pūt ragā. Latvijā uzņēmēji ir ciniski, darbaspēku izmanto kā vergus dažviet. Vai nav brīnums – pensiju indeksēja 3-5 EUR, pie minimālās algas 10 – jau uzņēmēji kliedz – šausmas, pārcelsim uzņēmumu uz citu valsti, sabruks ekonomika utt. Aploksnes – neaiztieciet – sabruks ekonom ika utt. Latvija ir korupcija un valsts nozagšanas zeme, kur tik VK pārbauda, tur miljoni izsaimniekoti vai izkrāpti.

 2. Pilnībā piekrītu Vilim! Ja mums būtu vairāk šādu cilvēku, tad Latvija neatrastos ES kūtspakaļā un Rīgā nevaldītu kremļa žurkas!

 3. Nevis izmirst,bet izbrauc. Mūsdienu kapitālisms ar tā visnejaukākajām sejām : korupciju,alkatību,nabadzību,beztiesiskumu veicina “izmiršanu”… Par to bijušie esošie varturi saņem un saņems siltas vietiņas …

 4. Kamēr būs tādi politiķi kā Za;kis,Āboltiņa,Hūte,Ušaks un SC,ZZS un Co,nebūs kārtības un laimes valstī.Rīgu izzog Ušaks ar SC pozīcijā,ignorejot opozīciju par kuru arī balsoja rīdzinieki,nu un Saeima, tur vispār pastāvīgi kašķi ,ietekmes,varas dalīšana,partiju un pašu deputātu interešu izsišana.
  Tāda zemas,ļooti zemas kvalitātes dzīvnieku ferma.Dienas laikā atrod amatu komunistei / Gorbunova /Pētersonei,sāk represēt Mūrnieci,jo redz viņa nepieņēma KF vēstnieku Vešņaku ,Nu un kur tad vēl trakāknoziegties? utt.
  Situācija valstī brēc pēc K.Ulmaņa. Vējonis ir Kirhenšteina atblāzma.

 5. Tauta izmirst – tā mums ir īstā problēma, intervijā “LA” uzsver Vilis Vītols
  ………………………….
  LATVIEŠI tikai LV izmirst, bet ne tie, kuri dzīvo …ĀRZEMĒS.
  Manā radu ģimenē Īrijā jaunu cilvēku ģimenē piedzimuši 3 bērni!
  Zinām, ka ĀRZEMĒS Latvijas pilsoņiem 25 gadu “kaut pastalās, bet brīvā Latvijā laikā” dzimuši 52,3 tūkstoši bērnu!
  Latvijā
  1) jāsakārto SOCIĀLĀ vide, lai būtu APSTĀKĻI bērnu dzimšanai …Kāda jēga, ja ģimenes 5 bērni pie dzīviem vecākiem atrodas bērnunamā …
  2)JĀIZSKAUŽ iedzīvotāju noslāņošanās – nabagos un bagātos, kas pie bagātības tika, prihvatizējot, onozogot tautas sastrādāto …tie ir šķēles, godmaņi, …
  Godīgi sakot, jau apnicis klausīties/ lasīt to TUKŠO vāvuļošanu par “tautas izmiršanu” un tml.

 6. visas problēmas ir īstas pēc definīcijas, ja vien nav no pirksta izzīstas psevdoproblēmas. lielākas un mazākas. un demogrāfiskās situācijas problēmas stāv ciešā sakarā ar imigran†u problēmu!

 7. Absolūti piekrītu Vītola kunga un demogrāfijas speciālistu teiktajam.
  Diemžēl, Latvijas Televīzijas 1.kanālā 26.oktobrī pl.17.25 raidījumā “Viedokļu telpa”, kad par šo jautājumu runāja divas jaunas sievietes, kuras nav latvietes, un žurnālists ar citu seksuālo orientāciju, vienīgajam raidījumā citādi domājošajam Oto Ozolam bija gandrīz vai jāizcīna latviešu viedokļa un daudzu zinātnisko pētījumu patiesīgums.Taču tad, kad raidījuma vadītāja nāca klajā ar ierosinājumu, kuram neiebilda arī pārējie – proti, latviešu demogrāfisko situāciju taču var uzlabot….bēgļi, kas lielākoties ir jauni cilvēki, nervi neizturēja un TV izslēdzu. Ko propagandē un kā labā strādā Latvijas TV?!

  • Pilnībā jums piekrītu,bet nebr;inos par notiekošo,JO LTV šefs ir bijušais Ušaka domu biedrs no PBK kanālā darba laikiem.Un tas ārprāts kas notiek LTV-7 “Točki nad i”.Mūsu vietejie KIseļovi gāna savu valsti uz velna paraušanu.Latvijā nav ne valsts lepnuma,ne pašcieņas.Un “demokrātija”un vārda brīvība ir zelta dzīve girsiem un Co valsts nogānīšanai un apmelošanai.IR traki un būs vēl ļaunāk !!Vējonis JAU murmulēja PBK krieviski.KUR TĀLĀK??

 8. Mecenāts, kurš veido kārtējo “kapa pieminekli” vēl pastāvošai valstij.

 9. loģiski, jo, ja valsts nespēj nodrošināt kaut cik komfortablu vidi dzīvošanai, tad iedzīvotājus noturēt var tikai ar cietuma metodēm kā PSRS laikos. Ko tad tie daudz sadzemdētie, izaudzinātie bērni un izskolotie uz sabiedrības rēķina Latvijā darīs? Ar lielajiem pabalstiem mēs tikai izaudzināsim paaudzi, kura aizplūdīs labākas dzīves meklējumos. Valstij kopumā ir jāceļ labklājība, nevis jārīda viens sociālais slānis pret otru.

 10. Latviešu tautas izšķīdināšana eirokosmopolītiskajā masā ir Eiroimpērijas izveides plāna sastāvdaļa.Un mūsu valdība šo plānu īsteno ne mazāk centīgi, kā kādreiz Pelše un Voss Latvijas pārkrievošanu.

 11. un tu vismaz rīkojies? kaut ne šodien, bet vismaz pirms ceturtdaļgadsimta, kad reizumis vēl drusku sašūmējies un pat erektīli uzbudinājies

 12. par vēlu tavs tautvairis pamodās. ja vien fotogrāfijā nav redzams tavs vecpaps

 13. neperd daudz, pasaki, tikai, cik tev mazbērni. varbūt arī bērnu skaitu pieliec, bet kāda tam nozīme, ja maz un mazmazbērnu dučiem

 14. Ozoliem,Vītoliem un Co.Viss ko jūs te rakstat / šoreiz Vītola k-gs ir STIPRI “noplacis”/ ir SEKAS !!!!tam kas notika un notiek valstī.CĒLONIS ir okupantu,t.i.,5-tās kolonnas atstāšana Latvijā.Demogrāfija,Vītola k-gs un Meža k.??MŪSU latviešu bērni dzimst jaunlaiku trimdā,JO vecāki spiesti atstāt Tēvzemi nedabūjot darbu Latvijā BEZ OKUPANTU val.zināšanām.Varat celt bērnu pabalstus,bet vecākiem bez krievu mēles NAV darba.VVC to izliekas neredzam.
  Un KAPĒC Vītola k.,ja “mūsu”prezidents šodien pat PBK stīvējās ar žurnālistu slāvu mēlē.??Letiņi izcīnīja “neatkarību”nozaga valsts mantu par santīmiem,TAGAD to pārdeva krieviem par miljoniem un nu VISA ekonomika ir okupantu rokās un latvietim NAV kur strādāt,jo OKUPANTS nosaka likumus.Tas ir ĀRPRĀTS!!kas darāS Rīgā un tur kur pie varas SC !!!Āboltiņa ar Zaķi posta Vienotību.Paliks ZZS ar Hūti/ NATO un ES naidnieku/ un SC un tā ir Latvijas IZNĪCĪBAS nākotne !Pēdejās vēlēšanās Āboltiņa IZTIRGOJA SC Rīgu,uzdāvināja.Tā nu ir mazā Maskava.Pat Vītols Levitu NODEVIS un apjūsmo Hūtes IELIKTENI. KUR TĀLĀK? KURŠ vai KAS glābs Latviju un latviešus?
  LA,lūdzu BEZ cenzūras,jokādam ir tas jāpasaka.

  • tieši tā, pamela! Bet ar to patiesības pateikšanu vien ir parmaz; nacionāļi ir jābalsta arī praktiski. Ir jāiet pa Polijas ceļu un jābalso arī Saeimas vēlēšanās! Cita varianta jau nav!
   Ir jāpanāk arī okupantu integrācijas fakta un integrācijai neatbilstošā daudzuma apspriešana – saistībā ar integrējamo Sīrijas bēgļu skaita ierobežošanu (vai pilnīgu atteikšanos no tiem).

 15. Pareiz, nevis izmirst, bet izmērdē Atbildēt

  Otto Ozols: Mans smagākais raksts beidzamajos gados
  Ieteikums visiem demogrāfiem un trauksmes cēlājiem, kurus vara nedzird. Aizskars aploksnes – sabruks ekonomika, progresīvais nodoklis – sabruks ekonomika, “solidaritātes” nodoklis -sabrukas ekonomika, aiskars maksātnespējas administrāciju un tiesu- sabruks, aizskars izglītības bosus un izšķērdīgu – sabruks izglītība un tā joprojām. Vlasti izzzog aizvien , ja ne plašāk. Vītola k-gs, Mežā k-gs, Ozola k-gs:
  Saskaitiet, lūdzu, cik cilvēku Latvijā iet bojā pa gadiem “nedabīgos apstākļos” vai – “no ārējiem nāves cēloņiem”. Vari iedomāties, ka kāds ārsts Maskavā uztraucies, ka Maskavā katru dienu iet bojā 8 cilvēki. Bet kā vērtēsi policijas ikdienas ziņojumus kādreiz, ka tikai Rīgas reģionā atrasti 10-12 līķi un nogādāti uz morgiem kā miruši nedabīgos apstākļos. Salīdzini Maskavas un Latvijas iedzīvotāju skaitu! Skat oficiālo statistiku, par ko jārunā konkrēti. Vispāŗējā demogrāfija nav tas pats, kas vardarbīgas nāves (pašnāvības vai ārējās): Rīgu vien „neatkarības” vajāti ir atstājuši un izbraukuši uz pastāvīgu dzīvi aiz robežas 175 214 cilvēku, tajā skaitā jaunākā paaudze no 20 – 49 gadiem izbraukuši no Rīgas 71 355 cilvēki. Pēdējos piecos gados pensionāru skaits Latvijā samazinājies par 46 000 cilvēku (iespējams – vairāk). Visiem izbraukušajiem no Latvijas bija dzīvokli un tagad, pēc apmēram 400 000 cilvēku izbraukšanas no Latvijas uz dzīvi citās valstīs, iestājusies dzīvokļu krīze. Pirmajos desmit neatkarības gados masveidā dzīvokļi tika izsaimniekoti, izkrāpti, izpārdoti par īres parādu cenu. Pašnāvību skaits pavisam ( suicide deaths) no 1990 – 2002 – 11 097 cilvēki
  Vidēji gadā no 1990 – 2002 – 853,6 cilvēki;
  Pašnāvību skaits pavisam 2002 – 672 cilvēki;
  Vecāki par 55 gadiem (pensionāri) 2002 – 256 cilvēki;
  Pašnāvības līdz 55 gadiem 2002 – 416 cilvēki;
  Ziņas Latvijā Politika un Sabiedrība
  Statistika par pašnāvību skaitu Latvijā satraucoša; speciālisti ceļ trauksmi
  BNS Ceturtdiena, 2013. gada 24. oktobris 14:32 17 komentāri
  Speciālisti pauduši satraukumu par pašnāvību skaitu Latvijā, pērn izdarītas 443 pašnāvības, kas ir ļoti liels skaits, ceturtdien uzsvēra Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, iepazīstinot ar Latvijas veselības aprūpes statistiku par 2012.gadu.
  Salīdzinoši 2011.gadā Latvijā izdarītas 440; 2010.gadā – 436,; 2009. – 516,; 2008.gadā – 527; 2007.gadā – 454 pašnāvības.
  Saskaitiet 11 097 + nākamie gadi -2003 -2015.gads, kur vidēji 450 pašnāvību gadā X 12 gadi vai + 5850 +11 097 ir = 16 947 pašnāvību 24 gados! Un vēl klāt nosalušie, bezvēsts pazudušie, miruši no saindēšanās ar surogātalkoholu, CSN, nogalinātie. Te mums būs nabadzības mazināšana?!
  Te mums medicīnas KVOTAS un Latvijas „veiksmes stāsts”.

 16. “Vienotībai” tā nav problēma.

 17. Latvieši neizmirst. Latvieši tiek izmērdēti. Tie, kuri negrib mirt, bēg projām no Latvijas. Nu jau tādu skaits mērams simtos tūkstošu.
  Kādi vēl te pierādījumi vajadzīgi?!
  Kas vēl te apšaubāms un spriedelējams?
  Saeimā jau laikam kādu laiku atpakaļ bija nodibināta kārtējā komisija šī jautājuma “pētīšanai”. Cik var noprast, tad “izpētīja” krietnu naudas summu no valsts budžeta.

 18. Ja dzīvošana miera laika apstākļos nerada iespēju katrai nākamajai paaudzei dzīvot labāk par iepriekšējo,tad vaina ir dzimtā,kas nespēj izmantot radušās izdevības un priekšrocības.Muļkim no dzimšanas nepalīdzēs nekāda valdība,kas visos laikos ir bijusi slikta un tāpēc tiek kritizēta jebkādā sabiedriskā iekārtā.Tā ,lūk.

  • Bērni, lasiet grāmatas, lai jums b;utu domāšana un prāts. Ar šādu īsu prātu tu tālu netiksi.Tauta ir apzagta, aplaupīta, pazempta un apsmieta no varas un alkatības., tā gudrīt. Šadus gudrīšus esam dzirdējusī ne reizi vien. Viņi bazunā – neskaiti naudu cita kabatā, vajag strādāt – nē, vajag zagt, laupīt, krāpt valsti un tautu. Neskaiti naudu mūsu kabatās, ko mums nopelnīja vergi.

 19. Kas ir sis Vitols?

 20. Kādreiz par V.Vītolu biju daudz labākās domās, it sevišķi, pēc viņa grāmatas “Savējiem” izlasīšanas. Bet nu, izskatās, vecums nenāk viens. Ja viņš var pateikt “Manuprāt, pašreiz izcilākais Latvijas
  politiķis ir Valdis Dombrovskis, īsts valstsvīrs.”, kaut patiesībā Dombrovskis ir otrais pēc Godmaņa visvairāk posta Latvijas valstij un tautai nodarījušais, tad te jau ir jāuzstāda diagnoze.

 21. Mūsu ģimenē aug divi bērni. Rukājam kā mori, lai nodrošinātu bērnus. Dzīvojam apburtā lokā, ja vairāk nopenām skraidot pa darbiem, tad ir nedaudz vairāk naudas, bet lspēka un aika ceļošanai nesanāk. Un otrādāk, ja strādājam tikai pamatdarbā, tad laiks ir vairāk un pietiktu spēka arī ceļojumam, bet tad nepietiek naudas. Tas ko redzam apkart – vecāki, kuriem ir bērni, ir vienkārši nodzinušies un pārguruši. Saprotu tos cilvekus, kas alliek bērnus vai to radīšanu neuzstāda kā savas dzīves prioritāti. Tā ir ekstra, kuru atlāvušies daudzi ir spiesti pārvākties ārpus dārgās Latvijas.

 22. Pietiek dalīties, šķelties un vienam otru gremdēt! Mūsu tikpat kā nav palicis, vai tad pēdējā šķipsniņa pašas gudrākās un garīgākās tautas uz Zemeslodes vairs nespēj apvienoties un cits citu balstīt laikā, kad pelēkā rase piesavinājusies latviešu dzimtu vārdus un uzvārdus, mēģina iznīdēt visu tautu? Neviens mums nepalīdzēs, ka tikai paši, lai gaišamtainas bērnu galviņas uz mūžiem neizzustu no mūsu Dzintara Krasta. Vīrieši, izbeidziet vergot pelēkajiem , glābiet sievietes un bērnus, lai tauta neiznīkst!

  • Pati gudrākā un garīgākā tauta uz Zemeslodes ir ebreji.
   Bet toties jūsu tikpat kā nav palicis, un neviens jums nepalīdzēs, bet paši jūs sev – ne tik ne.

 23. Sākās ar to, ka Atmodu un tās vadoņus sagatavoja Kompartijas CK un VDK. CK ideoloģiskais sekretārs Gorbunovs, kam bija pakļauts VDK aparāts izvēlējās Īvānu, Godmani u.c., sekmīgi atbrīvojās no trimdas latviešiem, gudriem, stipriem, savu Tēvzemi mīlošiem cilvēkiem. Daži izturēja. Viens Vītola kungs padarījis Latvijas labā neizmērami daudz. Mēs atdevām varu visnelietīgākajai sugai komunistiem un VDK ziņotājiem un nenosargājām tos, kas Latviju varēja vadīt uz augšupeju.

  • Stukači, nomenklatūra, kam piederēja informācija un pieeja pie naudas. Gorbunovs bija izcila personība, tāpat kā Dobrovskis Vladis, bet radās valdības vadībā stukači, kas baidīdamies no aklāsmes , sadarbojās ar VDK stukačiem, kuri pārņēma varu un pārdevās Maskavai. Edvīns Bresis bija īsts tautas cilvēks- viņu padzina, Gorbunovu padzina, čekas strukači ielika vietā godmaņus, šķēles, šleserus, kuri mudžēja pie varasun naudas kā suņi ņārsta laikā. Tie, kuri vaino komunistus, ir stulbi vai stukači. To, ka Latvija 50 okupācijā pazaudēja izaugsmi kā Eiropas valsts – fakts, bet ar atmodu varu sagrāba nomenklatūra un stukači – zemiskais krievu okupācijas laika kontingents, parazītiakais, kas dzīvoja uz citu rēķina un atklāja alkatību. Komunistus vaino duraki un apmātie, ar spaini galvā.

 24. Latvieši 1000 gadu garumā pārdzīvojuši mērus, karus, vāciešus, poļus un krievus un joprojām dzīvi un runā latviski ! Un te uzreiz periodā, kad mēs dzīvojam simtreiz labāk nekā 1832, 1905, 1949 gadā , atrodas nezin no kurienes tūkstošiem vārguļu, neveiksminieku vienkārši lupatu, kuri nu nekādi vairs Latvijā nevarot izdzīvot bez pabalstiem, jo vainīga esot viņu pašu ievēlētā valdība !
  Neuztraucieties ! Tā ir normāla tautas pašattīrīšanās no visādiem tautai nevajadzīgiem, sociālismā izaudzētiem ….. ( kā savulaik ASV “specifiska” iedzīvotāju grupa izmira no narkotikām un izlaidīgās dzīves ! ). Daba zina ko dara! dabai nav vajadzīgi mantkārīgie, kuri to vien zina, kā dod, atbalsti, nodrošini, apgādā … Daudz sliktāk būtu ja šie …… paliktu Latvijā un te vazātos apkārt !

  • Nu, nu, Albert! Vai tik nerunā muļķības. Pēc Tava komentāra sanāk, ka šodienas pensionāri ir tie lupatas un varza, kam jāiznīkst. Drīzāk jāteic, ka brīnums, ka 20-40tajos gados dzimušie, neskatoties uz visām vairāku politisko sistēmu maiņām, ir spējuši izdzīvot un pārdzīvot. Šie tie sīkstākie! Jaunā paaudze tagad vārga – kā nemaksā pabalstu, tād aizbrauc dzīvot uz pabalstiem pārtikušās zemēs. Reti kurais tur izsities par zinātnieku, izglītības darbinieku vai uzņēmēju. Pamatā jau strādā par apkalpojošo personālu vietējiem iedzīvotājiem.

 25. Vītola kungam vienkāršota izpratne. Nauda neizšķirs, bet cilvēki, kas naudu” apsaimnieko” , proti, valdība un tā mums ir zem katras kritikas.

  • Kapec tu domaa, ka valdiiba ir zem katras kritikas. ES domaaju, ka valdiibas peec Kalviisha laika ir labaakas un atbildiigaakas. Tikaam valjaaa no muusu bagaatniekiem un tas bija labi. Paarvareejaam 2008. gada kriizi un tagad valdiiba nav populistiska, bet censhaas saglabaat Es. Un tas ir taalredziigi. Un ar beerniem ir taa: vai nu beerni, jeb labklaajiiba, Auto, atvalj.inajumi. Nauda dzimstiibu neiespaido, bet gan tautas mentalitaate

 26. Kur problēma, trūktošos aizpildīsim ar bēgļiem un tie vairosies uz nebēdu, kānekā viņi tač ir cilvēki un saņems vairāk pabalsos

 27. Vienīgais glābiņš ir latviešiem steidzīgi pieņemt islāma ticību.Pat Moskovijas impērijas izkautie čečeni vairojas kā truši,arī no tēvzemes padzītie palestīnieši.To jau padomju laikos saprata Imants Kalniņš,piekopjot praktisko islamu,praktizējot reālu daudzsievību.Malacis!Viņa ğeniālie gēni ietu nebūtībā,ja būtu atstājis pēcnācējos tikai talantīgo aktrisi (diemžēl ālavu) Rēziju.To jums,mīļie tautieši,atgādinu bez sarkazma vai jokiem.Vai kāds ir sarēķinājis,cik mazus letiņus pēdējo 20 gadu laikā varēja izaudzēt par to naudu,kas noļurbēta alkohola un tabakas izstrādājumos?

 28. Izmiršanaai palīdz paši latvieši, kas vairs ,,neprot“ savu valodu.

 29. zviedreļu augļojošajiem salašņām, šiem gļēvajiem skandoplukatām konfiscēt sazagto !

 30. Latvijai jāatbrīvojas no padomiešiem un viņu vietā jāieliek zemes patrioti. Tikai tad sāksies Latvijas augšupeja. Pirmais solis: Čekas maisus vaļa! Otrais solis: visās skolās valsts valodu. Trešais solis: ievēlēt patriotisku valdību no jaunās paaudzes.

  • “Población de Venezuela (1961-2013), Estructuras de edad” – atliek vien Vikpēdijā paskatīties uz Venecuēlas demogrāfisko līkni un iedzīvotāju vecuma struktūru, lai tad par miljonāru liktenīgo kļūdu skaidrāka izpratne rastos. Alkatība pie laba nenoved – vajadzēja laicīgi solidaritātes nodokli ieviest, nevis tikai raust, raust, raust….

  • bet varbut liktensalaa -pedejiem latvieshiem izdarit harikiri

  • Nupat es kaadaa komentaaraa lasiiju shaadu padomu: 2% aizsardziibai, 2% dzimstiibas veicinaashanai. Paarejo no budjeta variet daliit kaa gribiet. Tas ir labs oriekshlikums, gribu tikai piemetinaat: dariet visu godiigi, bez korupcijas, tad mees buusim daudz speeciigaaki!

 31. Atbilde: tāpēc, ka tur pie varas nāca totalitārs marksistu – komunistu režīms, kas tāpat kā bijušajā PSRS
  vai Ziemeļkorejā uzņēmējus, kas dod darbu strādniekiem un pilda valsts kasi, uzskata par liekēžiem un tautas ienaidniekiem. Acīmredzot, arī tava pārliecība un uzskati ir tādi paši, ja jau uzdod tik dumjus jautājumus. Būtu labi, ja Vītola kungs painformētu arī Latvijas sabiedrību, kādā “paradīzē” Venecuēla tagad dzīvo un cik pārtikuši ir šīs valsts iedzīvotāji.

  • Pārtikušie demogrāfijas problēmas risina vienkārši – atliek vien frau. Merkeles un Straujuma madamas iniciatīvas imigrantu ieviešanā novērtēt.

 32. Pajautāsim atklāti “krokodila asaru” lējam: kāpēc Venecuēlas tauta 1999.g. patrieca amerikāņu draugus- kampējus un miljonārus viļus no savas valsts?

  • Protams ka netici,jo plašsaziņas līdzekļi pilni ar girsiem,stepaņenkām,ušakiem u.c. SC parazītiem.Kāda daļa Vītola k-gam ar Venecuēlu.To prasiet čavesiem u.c. Putina komunisma ideju pielūdzējiem.
   Nu ieslēdziet taču SMADZENES,ne prokrievisko idiotu naidu !!

 33. Ja ap 70% dzīvo uz nabadzības sliekšņa tad izklausās amorāli azirādīt par zemo dzimstību!!!
  Normāla ģimene nevēlēsies bērnus ja tiem nebūs ko mutē likt…nemaz nerunājot par skološanu.Skolas laukos tiek likvidētas….skolotāji paliek bez darba….IZM tikai atstrādā jaunas idejas un vezums stāv uz vietas.Uz kopēja nabadzības fona labi liekas ka jūtas tikai varas elite un “silei” pietuvinātie.
  To nu Vītolam vajadzēja apjaust un tikai tad gudri pamācīt un secināt

  • Tu, vecais padomju draņki, varbūt “dzīvo uz nabadzības sliekšņa”, bet nekādā ziņā ne 70%. Varbūt kādi 10%.

   • Tev, JAUNULI, laikam ir pakampies tik, cik pat norīt nevari un pārpalikums nāk pār lūpu kā lamuvārdi?

   • Sameklē i-netā statistiku un uzzināsi ka faktiski uz nabadzības riska robežas dzīvo 72,3%.
    Ja solā neesi gājis tad mēģini vismaz aiziet pie zinošiem lai parāda kā viss ir reālajā dzīvē

 34. arī medicīnas budžets daud z par mazu,lai būtu veselas ģimenes ,par to jādomā no paša sākuma

 35. tautas materiālo stāvokli Latvijā valdība visiem spēkiem cenšas novest līdz krievu tautas materiālai “labklājībai” ārpus pilsētām!!? To drausmīgo ainu redzēju skatoties mūsu puišu ceļojumu ar automašīnām pa Krieviju – 19.gs….Ne velti visi samukuši pilsētās, kur var dzīvot kaut cik cilvēka cienīgu dzīvi!?? Mums jau notiek tas pats, jo valdība un Saeima cītīgi strādā pie lauku iztukšošanas, lai būtu līdzīgi kā kaimiņos, kur laukos palikušie pakļauti necilvēcīgiem, 21.gs. nepiemērotiem, dzīves apstākļiem!!! Braucot pa Lietuvu un Igauniju gribas kaukt no kauna par to, ka dzīvoju tādā Latvijā…

Draugiem Facebook Twitter Google+