Latvijā
Novados

Teju 170 bērniem gaidot uz vietu bērnudārzā, domnieki Tukumā lemj veidot jaunu pirmsskolu1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto-Fotolia

Tukuma novada pašvaldība iecerējusi pilsētā izveidot jaunu pirmsskolas izglītības iestādi, šonedēļ notikušajā videotiešraidē paziņoja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”).

Bērnudārzs atradīsies vēsturiskajā pirmsskolas izglītības iestādes ēkā Vārtu ielā 3, kas patlaban tiek izmantota citiem mērķiem. Visticamāk, sākotnēji iestāde darbosies kā cita bērnudārza filiāle, bet vēlāk – ka patstāvīga iestāde. Plānots, ka ēkā tiks nodrošināta vieta 80 bērniem.

Ēka jau ir apsekota, un tās tehniskais stāvoklis ir atbilstošs, lai izvietotu bērnudārzu. Remontdarbiem pašvaldība varētu ņemt aizņēmumu.

Lukmans informēja, ka pašlaik rindā uz pirmsskolas izglītības iestādēm novadā ir 169 bērni, taču līdz ar jaunās iestādes atvēršanu un, veidojot jaunas grupas jau esošajās, rindu varēs ievērojami samazināt.

Vienlaikus domes priekšsēdētājs atgādināja, ka tukumnieku ģimenes, kuru atvases apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes citur novadā, var saņemt transporta izdevumu kompensāciju no pašvaldības.

LA.lv