Kultūra
Mūzika un deja

Temats: Koris PaSaulei izcīnījis bronzas godalgu folkloras kategorijā Eiropas koru Grand Prix konkursā Tolosā0

Publicitātes foto

Koris “Pa Saulei” sīvā konkurencē ieguvis bronzas medaļu Eiropas koru Grand Prix konkursā Tolos, pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē piedaloties vienā no prestižākajiem koru konkursiem pasaulē.

Kori konkursā diriģēja kora mākslinieciskā vadītāja Marta Ozola. Folkloras programma vienmēr ir īpaša, jo tiek atskaņota latviešu tautas mūzika.

Šoreiz tā bija vēl īpašāka, jo koris programmu noslēdza ar kora diriģenta Jāņa Ozola tautas dziesmas aranžiju “Deviņi dēli”, ar kuru uzstājās arī apbalvošanas ceremonijā, godinot autoru ar lielām ovācijām.

Folkloras programmā koris atskaņoja arī īpaši korim veltītu Lauras Jēkabsones skaņdarba “Nāc dieviņi” otro redakciju, kas veltīta korim PaSaulei. Tā ļāva klausītājiem iepazīt latviešu tradicionālo dziedājumu kopā ar brīnišķīgu melodisku dziedājumu.

“Ar šo panākumu “Pa Saulei” ir sevi pieteicis pasaules koru elitē un iegūtā pieredze, emocijas un publikas mīlestība katram koristam ir solis augšup. Ir paveikts liels darbs”, stāsta kora vadītāja Marta Ozola.

Koris Basku zemē ne tikai piedalījās konkursā, bet arī aktīvi koncertēja, sniedzot koncertus vairākās pilsētās – Ordizia, Los Arcos, Muskiz un Urretxu, kur tika uzņemts ar stāvovācijām. Liels prieks un lepnums ir par mūsu latviešu vokālo ansambli “Ēra”, kas šajā konkursā arī ieguva godalgas.

LA.lv