×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Zem labdarības organizācijas izkārtnes
 – Austrumukrainas separātistu atbalstītāji? (34)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Organizācijas birojā, kas izvietots kādas mājas pagrabstāvā, "LA" fotokorespondents satika tās "atbalsta vākšanas punkta" vadītāju Staņislavu Bukainu un "brīvprātīgo" Valentīnu Muratovu. Līdzās triju Baltijas valstu karogiem organizācijas simbolikā atrodams arī "Jaunkrievijas" karogs.

Nesen laikrakstā “Vesti segodņa” bija ievietota neliela ziņa par kādu organizāciju, kas vāc palīdzību “humānās katastrofas upuriem” Ukrainas dienvidaustrumos. Tomēr uzmanību piesaistīja, ka “labdari” kā savu simbolu izmanto Austrumukrainas separātistu lietoto “Jaunkrievijas” karogu.

“Vispirms 
vajag uzvarēt!”


Organizācijas “Humanitārā brīvprātīgo kustība “Baltija”” pārstāvji apgalvo, ka tā ir nepolitiska, iestājas par mieru starp visām nācijām, taču vairākas pazīmes liecina, ka viss nebūt nav tik nevainīgi. Jau pieminētais “Jaunkrievijas” karogs Latvijā nav aizliegts, taču Latvijas Ārlietu ministrija tā lietošanu uzskata par nepieņemamu. “Šādu karogu lietošana, it īpaši pašreizējos apstākļos, ir izaicinošs akts, lai saasinātu situāciju, kas izveidojusies Ukrainā,” saka ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Informācija par organizāciju atrodama interneta portālā “Baltija.eu”, kas izceļas ar prokrievisku Ukrainas notikumu traktējumu un pašreizējo Ukrainas varu sauc par “huntu”. Tajā lasāms, ka 19. jūnijā Rīgā atvērts “humānās palīdzības vākšanas punkts”, un izklāstīti tālākie mērķi: “Šodien mēs atvērām humānās palīdzības savākšanas punktu. Pēc tam atvērsim Jaunkrievijas pārstāvniecību Baltijā. Kad beigsies karš un Jaunkrieviju atzīs, pārstāvniecība kļūs par vēstniecību. Bet, lai tas notiktu, mums vispirms vajag uzvarēt!”

Tālāk interneta vietnē lasāms: “Lai tuvinātu šo uzvaru, katrs var nest savu nastu. Pat neliela palīdzība spējīga izglābt kāda dzīvību. Tādēļ mēs meklējam brīvprātīgos, kas bez maksas gatavi palīdzēt Donbasam, pie tam mēs strādāsim pēc plāna, kas būs izstrādāts kopā ar Jaunkrievijas Ārlietu ministriju. Šajā brīdī mums katastrofāli trūkst cilvēku.” Norādīts, ka nepieciešami brīvprātīgie organizācijas birojos. Īpaši esot nepieciešami ārsti un farmaceiti, juristi un tulki uz latviešu valodu, liels skaits programmētāju, lai radītu “Jaunkrievijas” mājaslapu tīklu. Organizācija meklējot arī cilvēkus “Jaunkrievijas” propagandas izvēršanai – tā lūkojas pēc žurnālistiem, operatoriem un sabiedrisko attiecību speciālistiem. “Mēs izveidosim spēcīgu komandu no intelektuāliem cilvēkiem, kas varēs pateikt fašismam “Nē”.”

Igaunijā žurnālisti no telekanāla TV3 bija viesojušies Tallinas “atbalsta vākšanas punktā” un tur pamanījuši, ka starp atnestajām mantām ir arī tāda “humānā palīdzība” kā militārie maskēšanās tērpi, kas diez vai domāti bēgļiem. “Baltija Novorossija” mājaslapā atrodams video, kurā kāds cilvēks raksta vēstuli “Doņeckas tautas republikas” separātistu komandierim Igoram Girkinam (ar pseidonīmu Strelkovs), kurā lūdz viņam palīdzību sazināties ar radiniekiem un pauž atbalstu “Jaunkrievijai”. Viņš arī piemin, ka Latvijā 23 gadus pastāv saspīlētas attiecības starp dažādām etniskajām grupām.

“Palīdzību” piegādāšot 
caur Krieviju


Prokrievisko aktīvistu atbalsta punkts atrodas ēkā Kurbada ielā, kur tā izvietojusies pagrabā, uz tā durvīm uzķēpātas pazīšanās zīmes, ka šeit ir “palīdzības pieņemšanas punkts”. Pagrabā satieku savākšanas punkta vadītāju Staņislavu Bukainu, kurš pēc profesijas ir grāmatvedis un studējis Baltijas Starptautiskajā akadēmijā. Stāstu, ka izlasīju “Vesti segodņa” par iespēju palīdzēt, un jautāju, kas tieši tiek gaidīts. Apjautājos par “Jaunkrievijas” karogu, taču klātesošie ir piesardzīgi un joko, ka tas tikpat labi izskatoties pēc ASV konfederātu karoga. Pagrabā uz galda redzamas putraimu pakas, konservu kārbas, bet stūrī sakrautas somas ar lietotu apģērbu, kas nepieciešams “katastrofas upuriem”. Staņislavs stāsta, ka vēl palīdzība nav nogādāta, taču “fūre” tiekot komplektēta. Tā nonākšot Rostovā, kur esot bēgļu nometnes cilvēkiem no Austrumukrainas. Jautāju, kā ir iecerēts nogādāt palīdzību no Krievijas Ukrainā, ja jau tagad Ukrainas spēki slēguši robežu ar kaimiņvalsti. Viņš teic, ka tas esot Krievijas organizācijas “Humānais bataljons “Novorossija”” rokās, viņa pārstāvētā organizācija rūpējoties, lai piegāde notiktu līdz Rostovai pie Donas, bet tālāk jau uzticoties Krievijas sabiedrotajiem. “Pieļauju, ka robežā ir vēl kādi caurumi, pa kuriem tas ir iespējams. Arī robežsargi saprot notiekošo un varētu nogādāt kravu,” spriež Staņislavs. Viņš piebilst, ka ar medijiem īpaši saistīties nevēlas, jo tie uzdodot pārāk daudz jautājumu. “Ja viņi no mums ko vēlas, mēs atbildam,” saka Staņislavs. Viņš apgalvo, ka organizāciju neinteresējot politika, bet gan palīdzība civiliedzīvotājiem Ukrainā. Taču gan informācija internetā, gan “Jaunkrievijas” karogs, gan organizācijas slepenais darbības stils pastiprina aizdomas par patiesajiem mērķiem.

Latkovskis: 
”Tas izskatās pēc 
starptautiska 
skandāla.”


Vērtējumu organizācijas aktīvistu darbībām lūdzu Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētājam Mikolam Pavļukam. “Ir dažādas organizācijas, kas vāc līdzekļus Doņeckas un Luhanskas separātistiem, piesedzoties kā labdarības organizācijas. Viņi mēģina šeit radīt informācijas lauku un zombēt cilvēkus, izmantojot to pašu propagandu, ko Ukrainā,” saka M. Pavļuks.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, uzzinājis par šādas organizācijas darbību, norāda, ka drošības iestādēm ar to nekavējoties jātiek skaidrībā. “Mums ir svarīgi noskaidrot, vai viņi vāc līdzekļus separātistiem. Tas viss izskatās pēc starptautiska skandāla,” vērtē A. Latkovskis. Jau separātistu karoga lietošanu vien viņš uzskata par iemeslu, lai drošības iestādes iejauktos. Viņš uzskata, ka Igaunijas TV3 atklātie kamuflāžas tērpi liecina par atbalstu separātistiem, jo grūti iedomāties, ka mierīgajiem iedzīvotājiem Ukrainas austrumos tādi būtu nepieciešami, – ja viņi tādus uzvilktu, varētu kļūt par mērķi abām konfliktā iesaistītajām pusēm. “Baltija Novorossija” iecerēto darbības izvēršanu interneta vidē viņš sauc par tiešu atbalstu teroristiem Ukrainā un pieļauj, ka, iespējams, organizācija labdarības piesegā to arī dara. Latvijas Drošības policiju viņš aicina būt aktīvākai, izmantojot savas pilnvaras. No Drošības policijas saņēmu atbildi, ka organizācija jau esot tās redzeslokā.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Katrs maskalis ir bandīts. Tos visus, kā vienu, jāapsit, lai pasaulē reizi izbegtos nekārtības,

  SITIET MASKALUS.

 2. Loti ludzu neatveriet durvis launumam Saglabajiet Latviju tiru nuo mesliem Katram jabut atbildigam par savu Dzimteni.

 3. Var jau saukt Ukrainas separatistus par bandītem, bet starptautiski tos par tādiem neviens vēl nav atzinis, tātad juridiski viņi tādi nav. Ja nav tiesas lēmuma, tad jau cilvēks nav vainīgs, lai ko pastrādājis. Mums taču ir demokrātija!

 4. Svešo mēslu midzenis maskēts par “labdaru” ūķi, vajag uzņēmīgus sanitārus ar dihlofosu

 5. ārprāc, paša Rigas centre!

 6. Pa Rīgu braukā melns džips ar bandītiskās “Doņeckas republikas” karogu un diezgan pamatīgu.

 7. Jauki! Kur ir DD? Bet varbūt visi atbalstītāji tiek novēroti un piefiksēti?

  • To : 13 :53.
   Tas notiek ar SC / Vienotas Launuma Imperijas & GKR & Bela Russ vadona kremla maratonskrejeja
   atbalstu. Vai DP ari par so noziegumu nekas nav zinams ?

 8. f ishki.n et/profile/548960

 9. arī Saeimai drīz jāmaina tiesiskais regulējums, aizliedzot jebkādu Jaunkrievijas propogandu. Pretējā gadījumā vilki ganīsies pa kūti

 10. Ja vērtētu mūsu drošības dienestu (policijas), kurus valsts uztur uz Latvijas iedzīvotāju maksāto nodokļu rēķina, un pirmkārt jau – šo dienestu vadības darba efektivitāti ar lietderības koeficientu, tad izrādītos, ka šis koeficients ir zem nulles, – kautkāds skaitlis ar mīnus zīmi.

 11. Kāda velna pēc Latvijai vajadzīga tāda jaunkrievija,tad jau drīz var parādīties arī jaunlatvija.Latvijā nav vajadzīgas tādas citzemju organizācijas tikai jauc gaisu,lai dibina Jaunkrieviju Krievijā ,nevis Latvijā

 12. Kāda velna pēc Latvijai vajadzīga tāda jaunkrievija,tad jau drīz var parādīties arī jaunlatvija.Latvijā nav vajadzīgas tādas citzemju organizācijas tikai jauc gaisu,lai dibina Jaunkrieviju Krievijā ,nevis Latvijā!

 13. Vai nevar vienreiz tās utis iznīdēt. Smird jau viņi bez aiztišanas pa gabalu, bet punkts vienreiz jāpieliek.

 14. Interesanti, kodara drošības orgāni?

  • Drošības orgāni lasa komentārus un piefiksē cilvēkus, kuri “Jaunkrievijas” patriotus dēvē par okupantiem un nacistiem. Drošības orgāniem rūp, lai Latvija būtu krievlatviska un nevis tāda, kur dzīve notiek pēc latviešu kārtības. DP šefs reiņiks ir milicis, kurš izglītību ieguvis okupācijas gados, kurš zvērēja uzticību LPSR un krieviskajai padomju tautai.

  • brauc ar DP vāģi uz vešūzi, vot ko dara.

 15. “Jaunkrievijas pārstāvniecība” Latvijā nav pieļaujama. Ir vairāk kā skaidrs, ka šie krievnacisti darbojas pret Latvijas interesēm un nav Latvijai lojāli. Viņiem ir nekavējoties jāatņem pilsonība.

 16. Ar ko gan nodarbojas Jānis Reiniks?

 17. Iesaku siem brivpratigajiem pasiem parvakties uz so teritoriju….

 18. Straujuma savā atskaitē par drošību pat nepieminēja šo labdarības organizāciju. Cik žēl

 19. Lapsa,Grantiņš droši vien uzskatami par daudz bīstāmakiem,jo viņi savu iespēju robežās grib labāku un taisnīgāku Latviju.Nomeklatūras sastāvs jau nu nekādi neatbilst šādām velmēm.

  • Jā, kolaborants reiņiks (okupācijas gados bija milicis) jau nu neķersies klāt pie krievijas aģentiem, jo pats tāds ir. reiņiks trenkās latviešu nacionālistus, kuri cīnās par latvisku un no krievu okupantiem brīvu Latviju – kādreiz viņam arsetēt latviešu nacionālistus palīdzēja potapova, kura nu kļuvusi par knāba strīķi.

 20. Nekas nenotiks, iedzers aliņu, paņirgs un palūgs FIKSI AIZVEST SAVĀKTO UZ DONBASU KRIEVIEM, SLEPKAVĀM, ZAGĻIEM

 21. Vismaz Reiniks ar Maizīti šodien no LA uzzinās par teroristu atbalsta kantora kantora eksistenci.

 22. Tiek paturēta redzes lokā Atbildēt

  “Pēc tam atvērsim Jaunkrievijas pārstāvniecību Baltijā.Kad beigsies karš un Jaunkrieviju atzīs,pārstāvniecība kļūs par vēstniecību.”Interesanti,ko par to saka mūsu paši pieredzējušākie politiķi-Saeimas deputātu kandidāti Godmanis,Kalvītis,Jurkāns,Šlesers un Straume?

 23. Ko gan gaidījāt no krievu okupantiem un teroristiem? Viņi arī Rīgā un Latgalē labprāt uzrīkos Jaunkrieviju.

 24. tadas organizacijas jaaizliedz!visi tas biedri jauznem uzskaite,jo tie ir bistaMI lATVIJAI

 25. jau esot redzes lola……ar tiiem pasiem paredzamiem rezultatiem ka Rubika gadijuma.

 26. Vai nav beidzot jātiek skaidrībā kam vai kā strādā drošibas policija. Līdz šim dzird tikai par cīniņiem ar tādiem nacionālistiem kā Gara un laikraksta DDD žurnālistes, bet Saeimas komisijas panākumi ir šī laikraksta aizliegums (tiesājoties uzvarēja Garda un DDD) un SC ņirgāšanās par Latviju attaisnošana. Arī premjerei galvenais drauds Latvijai ir latvisks latvietis)

 27. Kam mums tādi Sbi, Knabi un vēl un vēl, ka ”jaunāko” uzzin no žurnālistiem – laikam kuvieru klapes, ka neredz?

 28. aeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, uzzinājis par šādas organizācijas darbību, norāda, ka drošības iestādēm ar to nekavējoties jātiek skaidrībā
  ….
  Vai nav smieklīgi, ka uzzina no žurnālistiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+