Mobilā versija
+13.6°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
9. decembris, 2013
Drukāt

Bijusī sieva grib aizvest dēlu uz ārzemēm! Kā to novērst?

Foto - LETAFoto - LETA

Ko man darīt, ja mana pirmā sieva izdarīs, kā sola, paņems bērnu un aizbrauks dzīvot uz ārzemēm, lai es savu dēlu nekad vairs nesatiktu? Laulība mums ir šķirta, bet tas jau nenozīmē, ka ar dēlu negribu tikties un atsakos par viņu rūpēties. Kur man jāiet un kam jāprasa palīdzība, lai sievu kopā ar bērnu bez manas piekrišanas uz ārzemēm nelaistu vai lai es vismaz viņus varētu atrast? Otrajā laulībā man bērnu nav. 
Edgars Č.

Ja sieva ar bērnu dotos uz ārvalstīm bez bērna tēva piekrišanas, tad vispirms būtu jānoskaidro, uz kuru valsti viņi ir devušies. Ja tā ir kāda no valstīm, kas pievienojusies Hāgas konvencijai par bērna nolaupīšanas civiltiesiskajiem aspektiem, Tieslietu ministrijā varat iesniegt pieprasījumu par bērna atgriešanos Latvijā. Savukārt, ja sieva aizbraukusi uz valsti, kas nav Hāgas konvencijas dalībvalsts, varat iesniegt pieteikumu tiesā par pieprasījuma iesniegšanu ārvalstij, lai bērnu atgrieztu Latvijā. Jāatzīst, ka ievērojami vieglāk ir panākt pozitīvu rezultātu ar valstīm, kuras pievienojušās Hāgas konvencijai.

Jājautā arī tēvam pašam, kāpēc viņš šobrīd gaida uz negatīvo sievas rīcību, ja pašam iespējams rīkoties pozitīvi? Pirmkārt, tēvs var prasīt tiesas ceļā noteikt dēla dzīvesvietu pie sevis. Aizvien vairāk tēvu Latvijā ļoti veiksmīgi pierāda, ka spēj būt vienīgie bērnu aprūpētāji. Tāpēc arī jautājuma uzdevējam šāda iespēja noteikti pastāv. Otrkārt, ja tēvs nevēlas, ka dēls pastāvīgi dzīvo pie viņa, iespējams celt tiesā prasību par saskarsmes tiesību noteikšanas kārtību ar bērnu, precīzi uzrakstot, kādos laikos prasītājs vēlētos ar viņu tikties.

Treškārt, ceļot vienu vai otru prasību, var lūgt tiesai aizliegt prasītājai ar dēlu izbraukt no valsts, pierādot tiesai, ka šāda varbūtība pastāv. Tādā gadījumā tiesa varētu pieņemt lēmumu, ar kuru pagaidām līdz sprieduma sagatavošanai šāds aizliegums vismaz būtu noteikts.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+