Latvijā
Rīga

Tēvs nikns uz policiju: 13 gadus vecu bērnu aptur ar ūdensmotociklu 0

Foto – RPP

Nedēļas nogalē Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu mazgadīgu zēnu Daugavā, kurš brauca ar ūdensmotociklu. Uz notikuma vietu nosūtīta ūdens patruļa.

Policisti, apsekojot Daugavu, pamanīja zēnu. Izmantojot motorlaivas gaismas un skaņas signālus, dots rīkojums jaunajam braucējam spēkratu apturēt. Sarunas laikā noskaidrots, ka zēns ir vien 13 gadus vecs. Puika paskaidroja, ka tēvs notikuma dienā apmācījis viņu vadīt ūdensmotociklu un teicis, ka viņš drīkstot patstāvīgi braukāties. Zēnam lūgts nokāpt no ūdensmotocikla un pārsēsties glābēju motorlaivā.

Pēc brīža pie policistu motorlaivas piesteidzās bērna tēvs, kurš bija pārskaities, ka glābēji liedz viņa dēlam braukt ar ūdensmotociklu. Vīrietim izskaidrots, ka zēns ar ūdensmotociklu tiks nogādāts krastā. Piestātnē policisti izskaidroja prasības kādā veicama personu apmācība uz kuģošanas līdzekļiem un ar to saistītajiem ierobežojumiem.

Par notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Policija atgādina, ka iegūt tiesības patstāvīgi vadīt ūdensmotociklus var no 16 gadu vecuma. Savukārt jaunieti drīkst apmācīt uz kuģošanas līdzekļa, ja viņš sasniedzis vismaz 14 gadu vecumu. Tāpat mācību laikā personai, kas apmāca, arī ir jāatrodas uz kuģošanas līdzekļa, proti, uz ūdensmotocikla.

LA.lv