×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Tiecas kļūt par “slaukšanas čempioniem”. Ciemos Z/s “Kļavas V” (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Daudznozaru saimniecībā “Kļavas V” slauc 370 govis un vidējais izslaukums jau sasniedzis teju desmit tūkstošus kilogramu gadā.

Pētot “Zelta hektāra” piena lopkopības saimniecības un to pašizmaksu, šoreiz apmeklējām Daugavpils novada Līksnas pagasta saimniecību “Kļavas V”, kas ir viena no jaunākajām Latvijā. “Kļavas V” saimnieks Viktors Kalāns piena lopkopībai pievērsās pirms pieciem gadiem. Ilgus gadus vadījis Lauku konsultāciju un izglītības centra biroju Daugavpilī, 2010. gadā viņš iegādājās bijušo kolhoza fermu, lai attīstītu savu biznesu.

“20 gadus mācīju zemniekus, tagad gribu pierādīt, ka tas, ko mācīju zemniekiem, nav tukši stāsti – gan par izslaukumiem, gan nodarbināto skaitu, gan atalgojumu,” pamato saimnieks. Uzrakstīts projekts fermas modernizācijai un 2011. gadā realizēts pirmais posms uz bijušā kolhoza “Līksna” kūts bāzes, kur kādreiz atradās 1000 telītes. Projekta īstenošanas laikā saimnieku gan nepatīkami skāra Latvijas Krājbankas slēgšana, tādējādi nācās mainīt banku, lai to turpinātu. Savu akceptu projekta tālākai realizācijai deva banka “Citadele” un 2012. gada garumā tika pabeigts fermas otrais un trešais posms, ko ekspluatācijā nodeva tā paša gada nogalē. Tā kā kūts nebija pilna, nācās meklēt risinājumu, kā piesaistīt resursus ganāmpulka palielināšanai. Talkā nāca kooperatīvā sabiedrība “Latraps” un V. Kalāns izsaka pateicību kooperatīva vadītājam Edgaram Ružam, kurš atbalstījis šo projektu. Saimniecības īpašnieks arī uzsver, ka vairākkārt apstākļi izveidojušies sarežģīti, taču tas tomēr netraucējis realizēt plānotos mērķus. Tā Igaunijā izdevies nopirkt 120 grūsnas teles, ko ukraiņi atteicās iegādāties, lai nebūtu tās jāved lielu attālumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nezinu gan,cik ilgi varēs tā cīnīties pārdodot pienu zem pašizmaksas

Draugiem Facebook Twitter Google+