Latvijā
Sabiedrība

Tiekot izskatīta iespēja indeksēt pensijas lielākā apmērā 2

foto-LETA

Labklājības ministrija pašlaik gatavo priekšlikumus budžetam, izskatot iespēju indeksēt pensijas lielākā apmēra un vairāk atbalstīt pensionārus ar lielu darba stāžu, tomēr lēmumiem jābūt ļoti pārdomātiem – tādiem, kas negraus pensiju budžetu, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Ministrs stāstīja, ka īpaši tiek domāts par pensionāriem ar lielu darba stāžu, kā arī tiem, kuri strādājuši kaitīgos darba apstākļos.

Reirs gan atzina, ka viņa rīcībā neesot nepieciešamie instrumenti, lai atrisinātu visas samilzušās problēmas, norādot, ja tie būtu, tad jau būtu ieviesti.

“Gatavojam priekšlikumus budžetam, nāksim klajā ar priekšlikumiem pensiju indeksācijas palielināšanai, tiek izskatīti arī citi varianti, līdz ar to izskatīsim visus. Tad arī pieņemsim ļoti pārdomātu lēmumu, kas negraus pensiju budžetu. Tam katru gadu jābūt ar pārpalikumu, radot drošības sajūtu nākotnes pensionāriem,” viņš skaidroja.

Runājot par minimālās algas apmēru nākamgad, ministrs norādīja, ka ministrija iesaka valdībai minimālās algas palielināšanu. “Bet jāsaprot, ja sastāvam no trīs koalīcijas partijām. Pirmajā [bijušās Ministru prezidentes] Laimdotas Straujumas (V) valdībā 40 eiro pielikums tika veikts. Nākamajā gadā, lai apstiprinātu budžetu, bija nepieciešams rast kompromisu. Bija iebildumi no uzņēmēju organizācijām,” situāciju raksturoja Reirs.

Viņš piebilda, ka vēl viens nozīmīgs rādītājs ir darba ražīgums. “Ministrija izvērtēs un nāks ar ciparu, ko piedāvās valdībai. To veiksim pēc metodoloģijas, kuru izvērtē katru gadu. Tādu arī dosim, un tad jau sekos valdības rīcība,” sacīja ministrs, atsakoties minēt konkrētus skaitļus.

Runājot par pensionāru pārkvalifikāciju, Reirs minēja ārzemju piemērus, kur apkalpojošajā jomā bieži vien cilvēkus apkalpojot “solīdi kungi”, taču Latvijā tiekot akceptēti tikai jauni cilvēki. “Ir ļoti daudz pensionāru, kuri vēlas strādāt. Varbūt tajās jomās, kur strādājuši, objektīvu iemeslu dēļ nav iespējams, bet ir iespējams pārkvalificēties un strādāt,” cerīgi pauda ministrs.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Otrdienas vakarā Rīgā izveidojušies ievērojami sastrēgumi
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
“Trieciens bija milzīgs…” Tramvaja kabīne Liepājā pilna stikliem pēc sadursmes ar autobusu 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divu negadījumu dēļ apgrūtināta satiksme Pārlielupē Jelgavā
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas