×
Mobilā versija
Brīdinājums +2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Tiesa atceļ lēmumu par Strīķes pazemināšanu amatā (papildināts) (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien daļēji apmierināja bijušās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietnieces Jutas Strīķes prasību par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājas spēkā nekavējoties.

Tāpat tiesa nolēma, ka KNAB par labu Strīķei ir jāmaksā 7000 eiro liela kompensācija par morālo kaitējumu, algas starpība 706,90 eiro un jāsniedz rakstveida atvainošanās. Pārējā daļā par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu 18 000 eiro apmērā prasība tika noraidīta.

Pilns spriedums šajā lietā būs pieejams 18.decembrī, un to varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā.

Tiesa atcēla 11.jūlija rīkojumu, ar kuru Strīķe pazemināta amatā, kā arī 24.oktobra rīkojumu, ar kuru grozīts iepriekš minētais rīkojums. Tāpat tiesa atzina, ka KNAB vadītājs ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu un tādā veidā radījis nelabvēlīgas sekas.

Vēl tiesa no KNAB par labu Strīķei piedzina tiesāšanās un ar lietas vešanu saistītos izdevumus 1500 eiro apmērā, kā arī par labu valstij no KNAB tika piedzīti tiesas izdevumi 692 eiro apmērā.

KNAB pārstāvis pēc sprieduma pasludināšanas komentārus sniegt atteicās, norādot, ka nav tam pilnvarots.

Savukārt Strīķes pārstāve zvērināta advokāte Ilona Jirgena atzina, ka šoreiz nebija ne mazāko šaubu, ka disciplinārsodu tiesa atcels – par to viņai bijusi pat simtprocentīga pārliecība. Tāpat Jirgena piebilda, ka viņai bija liels gandarījums par tiesas atzīto atšķirīgo attieksmi. Advokāte minēja, ka ar Strīķi tiks pārrunāts, ko darīt pēc tam, kad viņa atgriezīsies KNAB no atvaļinājuma. Pēc viņas domām, kopumā situācija esot “vienkārši briesmīga”.

Jau ziņots, ka pērn 20.decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla.

Tāpat pret Strīķi ir ierosināta vēl viena disciplinārlieta, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Streļčenoks 19.novembrī parakstījis rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu par KNAB Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) Strīķes rīcību no šī gada 24.oktobra līdz 30.oktobrim, nepildot biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galvenās speciālistes iesniegumu pieņemšanas jautājumos un no 31.oktobra biroja Juridiskās nodaļas galvenās speciālistes (juristes) amata pienākumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saskaņā ar KNAB priekšnieka rīkojumu nolemts izveidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju, kurā biroja Iekšējās drošības nodaļas vadītājs būs priekšsēdētājs. Tāpat komisijā darbosies Iekšējās drošības nodaļas galvenā speciāliste, Juridiskās nodaļas galvenā speciāliste, Ministru prezidenta biroja pārstāvis un Valsts kancelejas pārstāvis.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas slēdziens jāsagatavo līdz 19.decembrim.

Strīķe tiesā ir pārsūdzējusi KNAB priekšnieka lēmumus par trīs piemērotiem disciplinārsodiem – diviem rājieniem un pazemināšanu amatā. Tāpat Strīķe pārsūdzēja KNAB priekšnieka lēmumu par viņas atbrīvošanu no vietnieces amata sakarā ar viņas novērtēšanu, par kuru šodien pieņemts nolēmums.

Vienā no disciplinārsodiem pirmās instances tiesas lēmums jau pieņemts, un tas ir Strīķei labvēlīgs. Tāpat pirmās instances tiesa nolēma viņu atjaunot amatā. Tiesvedība par abiem gadījumiem turpinās pārējās tiesu instancēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Pat zaķītim ir skaidrs, ar ko streļčonoks nodarbojas, proti, ar “piesegšanu”. Tāpēc jau Kādi tur Augšā tā auklējas ar viņu un nepadzen no KNAB.Juta, novēlu Jums izturību, jo sīkstuma Jums pietiek ! Lai Jums veselība un miers dvēselē!

 2. a jāstrādā nav? Ka var pa tiesām abi vazāties????? Cerams, ka par tād stundām un dienām alga aprēķināta netiek….

 3. ka arī svarīgās valsts iestādēs darbiniekiem jābūt bezierunu paklausīgiem vergiem saviem priekšniekiem. Ar savu galvu domāt nedrīkst! Mobings, par ko runā Strīķe, ir ļoti izplatīta parādība visās iestādēs. Sākumā ir bosings (direktors sāk terorizēt), pēc tam gribot negribot darbinieki tiek piespiesti nodarboties ar mobingu. Izveido veselu grupu, kuru viedokļi “sakrīt”, lai cilvēku fiziski un morāli iznīcinātu. Parasti tas izdodas! Un parasti tie ir talantīgi profesionāļi, kas rada nedrošības sajūtu saviem konkurentiem – pelēcībām! Juta! Turies!

 4. Kā tautā runā Anna Potapova = Strīķe ir Krievijas izlūkdienesta aģente. Dzīvojusi un specapmācību izgājusi Krievijā. Lai “iefiltrētos” augstos Latvijas valsts dienestos speciāli apprecējusies ar Latvijas specdienesta augsta ranga virsnieku Maiguru Strīķi ( skat. Vikipēdiju) . No kā arī latviešu uzvārds. Tā runā ….

 5. KNAB ir jālikvidē un uz tā pelniem jārada spēcīga organizācija, kurā subordināciju ievēro militārā kārtībā.

 6. Marasms!Ja Strīķei starpība algā ir 706 eiro,tad kādas vispār viņiem ir algas!Par tādām var tiesāties bezgalīgi.Vispār jau šiem abiem būtu jāatstāj KNABs,vismaz kamēr noskaidros savas attiecības.Kas tad Strīķei liedza ieņemt vadītājas vietu?Kāpēc konkursā vinnēja viņas bijušais padotais?Jautājums jautājuma galā,bet jēgas nekādas.Ja reiz iestādē notika reorganizācija,tad ko tagad darīt?Vai atjaunot KNABa struktūru pa vecam,vai arī tīkai Strīķei noteikt tādu mēnešalgu,kāda viņu apmierina,līdzvērtīgu amatu veicējiem paliekot gribot?Būs jauni tiesas procesi no viņu puses.Izformēt KNABu,lai mācās strādāt,sākot no ielas,ar attiecīgu atalgojumu,citādi galviņās sakāpis par daudz.Parastajam mirstīgajam jāgaida n-tie gadi,lai tiesa vispār izskatītu viņu prasību,ja līdz tādai vispār nonāk,bet te gandrīz ik mēnesi.Vienlīdzība,tiesiskums,”vens likums un taisnība visiem”…Nu gan jēdzieniņi mācību grāmatām.

 7. fascinējoši, kā uz nodokļu maksātāju rēķina var kašķēties + vēl ”izcelt” loterijas laimestus štukās…
  katrā darba vietā tā nevar…

 8. Ja KNAB priekšnieks pieņem pretlikumīgus lēmumus un nezina likumus, tad zaudējumi, kas tiek nodarīti valstij tūkstošiem eiro apmērā ir jāpiedzen no viņa, nevis jāmaksā no KNAB budžeta, no nodokļu maksātāju naudas, bet pats vadītājs ir jāpadzen no amata. Vai tad vienreiz nav jāpieliek punkts šai lietā, Straujumas kundze? Ja vajag, tad labojiet likumus, bet dariet kaut ko, nevis tikai pļāpājiet!

 9. pietiek tur streljchnokam bukseet …, jaatlaizh! Taads priekshnieks, kas nezina likumus KNAB straadaat iisti nav vietas!

Draugiem Facebook Twitter Google+