×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Tiesai nodod lietu par Mežaparka bānīša sabraukto bērnu (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Prokuratūra tiesai 31.martā nodevusi lietu, kurā par zēna sabraukšanu pagājušā gada martā Mežaparkā apsūdzēts ekskursijas autovilciena vadītājs.

Kā informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais vīrietis Mežaparka teritorijā vadīja autovilcienu un savlaicīgi nepamanīja, ka pretimbraucošais mazgadīgais velosipēdists netika galā ar velosipēda vadību un mainīja kustības virzienu uz apsūdzētā vīrieša vadītā transportlīdzekļa pusi.

Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un pilnībā neapturēja autovilcienu, bet turpināja kustību uz priekšu, kā rezultātā notrieca velosipēdistu.

Apsūdzība celta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 260.panta otrajā daļā. Tajā noteikts, ka par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi, personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai. Tāpat prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka pērn 9.martā Mežaparkā gāja bojā 2007.gadā dzimis zēns, kurš, braucot ar velosipēdu, pakļuva zem 1944.gadā dzimuša vīrieša vadīta ekskursijas autovilciena. Vilcieniņš parka teritorijā kursējis nelegāli, jo vēl nebija noslēdzis kārtējo līgumu ar parka apsaimniekotāju, pašvaldības SIA “Rīgas meži”, par šādas atrakcijas organizēšanu.

Policija atsevišķi izdalījusi arī kriminālprocesu, kurā izvērtē izklaides vilcieniņa uzņēmuma attiecīgā darbinieka atbildību, tādēļ pagaidām vēl nevar apgalvot, ka izmeklēšana tā saucamajā Mežaparka bānīša lietā būtu pabeigta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Vilcieniņš parka teritorijā kursējis nelegāli, jo vēl nebija noslēdzis kārtējo līgumu ar parka apsaimniekotāju, pašvaldības SIA “Rīgas meži”, par šādas atrakcijas organizēšanu.”

    Notiesās gados veco vadītāju, taču ne izklaides vilcieniņa uzņēmuma vadība, ne Rīgas Meži nebija padomājuši par atpūtnieku drošību, veidojot atsevišķas braucamās daļas gājējiem un transportam. Ir taču skaidri saprotams, ka Mežaparkā daudzi atpūšas ar bērniem un tā ir vieta, kur mazie riteņbraucēji apgūst soļus velosipēda vadīšanā. Ņemot vērā, ka uzņēmums nelegāli ekspluatēja vilcieniņu, izskatās, ka ir atrasts, uz ko visu atbildību novelt.

Draugiem Facebook Twitter Google+