Latvijā
Sabiedrība

TIEŠRAIDE: Pāvests Francisks Latvijā. Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa0

Ekrānšāviņš no LTV.LV

Skatieties, kā Pāvests Francisks noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa. LTV video.

Pie Brīvības pieminekļa Rīgā, sagaidot pāvestu Francisku, šorīt bija pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Jau pusstundu pirms pāvesta ierašanās Brīvības pieminekļa laukumā un pieminekļa apkārtnē bija pulcējušies tūkstošiem dažāda vecuma cilvēku, lai vērotu ziedu nolikšanas ceremoniju. Klātesošo vidū bija daudz tūristu, kā arī veci cilvēki un ģimenes ar bērniem. Brīvības pieminekļa laukumu norobežoja barjeras, pie kurām brīvu vietu nebija, tādēļ daudzi cilvēki centās atrast vietu, kur pakāpties, lai pāvestu varētu saskatīt. Daudziem no klātesošajiem bija izdalīti Latvijas un Vatikāna karodziņi.

Pāvests pie Brīvības pieminekļa tika sagaidīts ar gavilēm, daudziem cilvēkiem vicinot karodziņus un steidzot iemūžināt pāvesta klātbūtni viedtālruņos un fotokamerās. Pēc pāvesta ierašanās sekoja ziedu nolikšana kopā ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, bet pēc tam pāvests devās pie blakus esošajām valsts augstākajām amatpersonām, kuru vidū bija Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un citi.

Pēc Latvijas himnas atskaņošanas pāvests, dodoties uz automašīnu, pa ceļam sveica dažus īpaši aicinātos cilvēkus, bet līdz citiem viesiem nenonāca. Pēc tam pāvests iekāpa automašīnā, lai tālāk dotos uz Doma baznīcu. Lai gan tika plānots, ka pāvests uz Doma baznīcu dosies “papamobīlī”, kas viņu pie Brīvības pieminekļa gaidīja jau ilgu laiku pirms ierašanās, tomēr pāvests Brīvības pieminekļa laukumu pameta “Fiat Tipo” automašīnā, ar kuru ciemiņš pārvietojas vizītē Baltijas valstīs. Pa ceļam pāvests māja sanākušajiem, kuri viņam uzgavilēja un steidza iemūžināt fotogrāfijās un video.

Pasākuma vietā dežūrēja vairāki desmiti policijas darbinieku, kā arī neatliekamās medicīniskās palīdzības un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta automašīna. Drošības dienestu darbinieki bija izvietoti arī uz tuvējo ēku jumtiem un kanālā.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka pirmdienas rītā vizītē Latvijā ieradās katoļu pāvests Francisks. Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīte Baltijas valstīs norisinās no 22.septembra līdz 25.septembrim, kuras laikā viņš apmeklēja arī Viļņu un Kauņu Lietuvā un otrdien apmeklēs Tallinu Igaunijā.

Uzaicinājumu pāvestam apmeklēt Latviju izteica gan Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Latvijas vēsturē pirmais gadījums, kad valsti apmeklēja pāvests, bija 1993.gada 8.septembris, kad Latvijā ieradās Jānis Pāvils II. Līdz ar to, šogad aprit 25 gadi kopš pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes Latvijā.

LA.lv