×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Timošenko pieprasa viņu tiesā nogādāt nestuvēs

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas bijusī premjerministre Jūlija Timošenko pieprasījusi, lai viņa tiesā, kad tiks izskatīta parlamenta deputāta Jevgēņija Ščerbaņa slepkavības lieta, tiktu nogādāta nestuvēs, paziņojis valsts ieslodzījuma vietu dienests.

Amatpersonas norādīja, ka Timošenko tagad pirmo reizi pieprasījusi nogādāt viņu tiesā nestuvēs, nevis lai viņai nokļūšanai tiesā tiktu nodrošināts staigājamais rāmis. Tomēr ārsti, ņemot vērā apcietinātās stāvokli 18. februārī, atzinuši, ka tieši pēc nestuvēm pagaidām nepieciešamības nav. “Ukrainas Valsts Penitenciārais dienests kārtējo reizi uzsver, ka ir gatavs nogādāt notiesāto Timošenko, lai viņa piedalītos jebkurā tiesas sēdē vai lai viņa piedalītos jebkurās procesuālajās darbībās, pamatojoties tikai un vienīgi uz diviem likumīgajiem pamatojumiem, proti, uz oficiāla iesnieguma un personīgās vēlēšanās pamata,” uzsvēra iestādē. Ekspremjere, kas 2011. gada beigās sāka izciest viņai par varas pilnvaru pārsniegšanu piespriesto septiņu gadu cietumsodu, kopš 2012. gada aprīļa atrodas Harkovas slimnīcā.

Ukrainas parlamenta deputāts un tirdzniecības kompānijas īpašnieks Ščerbaņs un viņa sieva tika nogalināti 1996. gada novembrī Doņeckas lidostā. Šāvēji atzinušies, ka saņēmuši naudas pārskaitījumus no bankas konta, kas saistīts ar Timošenko un toreizējo premjerministru Pavlo Lazarenko, vēl pērn sacīja Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Renats Kuzmins.

2011. gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju, bet viņai varētu tikt piespriesti vēl 12 gadi cietumā, ja tiesa atzīs viņu par vainīgu jaunos apsūdzības punktos. Šīs apsūdzības saistītas ar fondu līdzekļu piesavināšanos 405,5 miljonu dolāru (aptuveni 200 miljonu latu) apmērā laikā, kad Timošenko vadīja uzņēmumu “Ukrainas vienotās enerģētikas sistēmas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+