Auto un tehnoloģijas

Tipisks auto no Vācijas – pēc vairākām avārijām, atklāj uzņēmums0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Vācija ir populārākā valsts, no kuras katru mēnesi Latvijas tirgū dažādos veidos nonāk aptuveni 2100 automašīnas. Saskaņā ar portāla autoDNA apkopoto informāciju, liela daļa no šiem spēkratiem ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem, ar neprecīzu kilometrāžu un aizdomīgu automašīnas vēsturi.

Portālam pieder transporta līdzekļu datubāze, apokopojot informāciju par vairāk nekā 500 miljoniem automašīnu, tajā skaitā arī ASV.

“Situācija Latvijas tirgū, ar lietotajām automašīnām no Vācijas, ir visa bēdīga. Taisnības labad jāsaka, ka stereotipi nedaudz ir mainījušies, taču daudziem joprojām pastāv uzskats – ja auto no Vācijas, tad jau viss būs labi. Apkopotā informācija gan liecina par pretējo – 31% no ievestajām automašīnām ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem, savukārt 42% ir konstatētas neatbilstības odometru rādījumos,” stāsta “autoDNA” pārstāvis Agris Dulevičs.

Francija sasisto automašīnu skaita ziņā ir līderpozīcijā. Statistikas dati liecina, ka 42-43% no Francijas ievestās automašīnas ir pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

Pēdējo divu mēnešu laikā no Vācijas ievestas aptuveni 4200 lietotas automašīnu, trešdaļa no tām ir bijusi nopietnās avārijās, kurās apdrošinātāji vidēji izmaksājuši 11 232 eiro.
Aplūkojot anti-rekordistus, uzņēmums izceļ kāds 2002. gada BMW E46 spēkrats, kurš 15 gadu laikā ir pamanījies iekulties septiņās avārijās, saņemot no apdrošināšanas kompānijām 14 143 eiro. Par nobraukumu neesot ticis daudz melots, – no 259 733 piekoriģēts uz latviešiem pieņemamo 203 437 kilometru robežu.

EKsperti min vēl kādu piemēru – 2009. gada Volvo XC90 no Vācijas, kurš trijās avārijās apdrošināšanas kompānijām izmaksājis 41 000 eiro. Savukārt oktobrī tas tika tirgots Latvijas populārākajā sludinājumu portālā “bez defektiem un neprasa ieguldījumus”.

LA.lv