×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Tīreļpurvā atklās latviešu strēlniekiem veltītu brīvdabas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 9. septembrī Tīreļpurvā atklās brīvdabas izstādi par latviešu strēlniekiem un izziņas taku 7,2 km garumā, LA.lv uzzināja Kara muzejā.

Muzeja sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Mitenbergs stāsta, ka izstāde iekļaujas latviešu strēlnieku bataljonu izveidošanas simtgades piemiņas sarīkojumos.

“Godinot visus, kas savā laikā ir karojuši Tīreļpurvā vai rūpējušies par šo vietu saglabāšanu nākošajām paaudzēm, pie “Mangaļu” mājām, sadarbībā ar Jelgavas novada domi, 9. septembrī tiks atklāta piemiņas plāksne,” pauda Mitenbergs.

Savukārt vēsturisko cīņu vietu izzinošās takas maršruts piesaistīts interesantākajiem objektiem, kas saglabājušies līdz mūsdienām, un apmeklētājiem ļaus labāk izprast Ziemassvētku kauju vietu saglabātības unikalitāti.

Takas maršrutā uzstādītas 13 informatīvas planšetes, kas ļaus plašākai sabiedrībai iepazīt vēstures liecības (fortifikācijas būvju paliekas, vēsturiskas inženiertehniskas būves un precīzi identificējamas vēsturisku notikumu vietas), kuras līdz šim bija nepieejamas. Izveidotā vēstures taka ved pa 1.latviešu strēlnieku brigādes uzbrukuma ceļu 1917. gada 5. janvārī.

Taku un izstādi izstrādājis vēsturnieks, Ziemassvētku kauju muzeja vadītājs Dagnis Dedumietis.

“Šis pasākums ir ļoti būtisks gan Latvijas Kara muzejam kā latviešu strēlnieku nopelnu popularizētājam, gan Jelgavas novada un tuvāko pagastu iedzīvotājiem, kas ikdienā ir tiešie Ziemassvētku kauju vietu un piemiņas tradīciju uzturētāji,” piebilda Mitenbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+