×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Tirgotāji: Šodien topā tortes, bērnu šampanietis un dažādi saldumi

LETALETA

Sākoties jaunajam mācību gadam, pirkumu topu augšgalā atrodas vienas un tās pašas preces, tāpēc tirgotāji prognozē, ka realizācijas pieaugums būs tortēm un kūkām, bezalkoholiskajiem dzērieniem, kā arī citiem saldumiem, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina aptaujātie tirgotāji.

 

“Maxima” pārstāve Viktorija Gulbe stāsta, ka pircēju rosība veikalos pirms mācību gada sākuma bija novērojama jau aizvadītajā nedēļas nogalē. Piemēram, pēdējo divu dienu pirktāko konditorejas produktu topā stabilu vietu ieņēmušas “Maxima” ceptās kūciņas “Vecrīga” un “Magones zieds”, kā arī “Staburadzes” konditorejas tradicionālās tortes “Roko” un “Cielaviņa”.

“Kopumā vakar, 1.septembrī, pieprasījums pēc dažādām tortēm un kūciņām pieauga par 49%, salīdzinot ar iepriekšējo svētdienu. Tāpat, salīdzinot ar pagājušo gadu, jūtams ievērojams pieprasījuma pieaugums pēc dažādiem bezalkoholiskajiem dzērieniem – sulām, limonādēm un bērnu šampanieša, kā arī šokolādes konfekšu kastēm, kuras pērn pirms šiem svētkiem pārdevām par 66% vairāk nekā augusta sākumā. Līdzīgu pieprasījuma pieaugumu konfektēm prognozējam arī šogad,” skaidro Gulbe.

Viņa arī atzīmē, ka, ņemot vērā to, ka lielākā daļa pircēju iegādājas produktus svētku galdam konkrētajā dienā, pavisam precīzus iedzīvotāju iepirkšanās rezultātus šī gada pirmās skolas dienas svinībām “Maxima” veikalos apzināt vēl pāragri. “Tomēr varu teikt, ka jau kopš sestdienas veikalos novērojam lielāku pircēju plūsmu, kā arī pieaugošu pieprasījumu pēc vairākām produktu grupām. Daudzi vecāki brīvdienās steidza iegādāties dažādas skolai un svētku galdam nepieciešamās preces.”

Kā norāda “Rimi” pārstāve Laura Podskočija, iepirkšanās tendences rāda, ka ik gadu, sākoties jaunam mācību gadam, topu augšgalā atrodas vienas un tās pašas preces.

“Arī patlaban veikalos jau ir jūtama svētku noskaņa – jau no rīta veikalos bija novērojama lielāka ziedu tirdzniecība nekā citus rītus, jo daudzu bērnu vecāki labprāt ziedus skolotāju sveikšanai iegādājas “Rimi” veikalos. Tāpat prognozējam, ka šodien pieaugs pieprasījums pēc vairākām preču grupām, piemēram, pēc tortēm, bērnu šampanieša, dažādiem kārumiem – maziem našķiem un šokolādes batoniņiem, kā arī augļiem,” atzīmē “Rimi” pārstāve.

{gallery id=”2093″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+