×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. septembris, 2014
Drukāt

Kas ir panākumu atslēga cīņā par titulu “Eiropas Gada pašvaldība”? (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Dīzeļvilciens Jelgavas dzelzceļa stacijā.

Noteiktas konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” uzvarētājas trijās kategorijās: lielo pilsētu konkurencē – Jelgavas pilsētas pašvaldība, novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 – Rundāles novada pašvaldība, virs 7000 – Tukuma novada pašvaldība. Kā nācis šis tituls, jautāju godalgoto pašvaldību vadītājiem.

Andris Rāviņš, 
Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs: 
”Ar gandarījumu varu teikt, ka noteicošais bija pilsētas iedzīvotāju, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu ilgstošs un mērķtiecīgs darbs. Konkurss mums ļāva apkopot jau paveikto. Pēdējos gados daudz esam darījuši, lai ne tikai pievilcīgāka kļūtu Jelgavas seja, bet arī cilvēkiem šeit dzīvot būtu ērtāk. Jelgava ir vieta, kur uzņēmēji var veiksmīgi strādāt un pelnīt un labā līmenī ir nodrošināti ģimenēm nepieciešamie pakalpojumi – izglītība, medicīniskā aprūpe, sporta un izklaides iespējas. Jelgavas pilsētas pašvaldība ar Eiropas Savienības atbalstu ir īstenojusi vairāk nekā 90 projektu. No ES struktūrfondiem piesaistīti 113 miljoni eiro, bet pašvaldība šo projektu līdzfinansēšanā ieguldījusi ap 25 miljoniem eiro. Mūsu politika ir vērsta uz pilsētas vienmērīgu un līdzsvarotu attīstību, ieguldot izglītībā, infrastruktūrā, sociālajā jomā, kultūrā. Reālos darbos rādām, ka Jelgava patiešām ir pilsēta izaugsmei. Ejot ikdienas gaitās, reti apstājamies, lai papriecātos par paveikto, vairāk redzam vēl darāmo. Eiropas augstais tituls stimulēs turpināt labi iesākto un arī nākamo – Jelgavas 750. jubilejas gadu – sagaidīt ar jauniem panākumiem.”

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Aivars Okmanis, 
Rundāles novada domes priekšsēdētājs: 
”Konkursā piedalāmies jau trešo gadu. Visu šo laiku esam ņēmuši vērā dažādus ieteikumus. Tagad var sacīt, ka gūt uzvaru mums ļāva tas, ka esam spējuši radīt tādu novadu, kur paši iedzīvotāji ir patiesi ieinteresēti visu dzīves sfēru attīstīšanā. Kopējiem spēkiem esam panākuši, ka mēs visi, sākot ar jauniešiem un beidzot ar pensionāriem, esam kļuvuši novada patrioti. Novadā nav nevienas pilsētas, ir tikai trīs pagasti – Rundāles, Svitenes un Viesturu –, un tas, ka turpmāk mēs, kopā vairāk nekā 4000 iedzīvotāju, vairs nevēlamies nekādas reformas, kas saistītas ar novadu apvienošanos, ir labākais liecinājums, ka visi pagasti ir vienmērīgi attīstīti un ar problēmām varam tikt galā pašu spēkiem. Jāizceļ gan domes deputātu, gan izpildvaras darbinieku, gan dažādu iedzīvotāju grupu mērķtiecība. Īpaši esam gandarīti par sadarbību ar daudzajām novada nevalstiskajām organizācijām. Aktīvas ir gan jauniešu un pensionāru biedrības, gan neformālās iedzīvotāju interešu grupas. Svarīgi, ka ieviesām e-pakalpojumus, kas nu ļauj iedzīvotājiem arī ātrāk un ērtāk izteikt priekšlikumus.”

 

 

 

sulcs_2Juris Šulcs, 
Tukuma novada domes priekšsēdētājs: 
”Konkursā pirmo reizi piedalījāmies 2012. gadā, šogad – otru reizi un jau daudz veiksmīgāk. Uzvarai noteicošais bija mūsu paveiktais gan sociālajā, izglītības un kultūras jomās, gan jauniešu aktivitātēs un veselības aprūpē, gan sadarbībā ar uzņēmējiem un biedrībām. Konkursa otrās kārtas vērtēšanas komisija 25. augustā apmeklēja Tukuma slimnīcu, Pūres Kopienas centru un Pūres bibliotēku, Tukuma Sporta un atpūtas kompleksu, kopienas centru “Rīti”, Pastariņa muzeju, Dzirciema internātpamatskolu, Multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru un Tukuma Raiņa ģimnāzijas dienesta viesnīcu. Vizīte noslēdzās Tukuma Mākslas muzejā, kur iekārtota Kurzemes izcilāko gleznotāju darbu izstāde – par godu Kurzemes Mākslas un Dzejas dienām “Vārti uz Kurzemi”, kas notiks Tukumā no 12. līdz 14. septembrim. Augstais tituls mobilizēs mūs apliecināt, ka attīstībā varam sasniegt vēl vairāk.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Panākuma atslēga ir gaidīt savu kārtu, kad žūrija tev piešķirs balvu.

Draugiem Facebook Twitter Google+