Latvijā
Kriminālziņas

Traģiskā avārija uz Tallinas šosejas: Vairākas versijas, kāpēc kravas auto šoferis nebremzēja0

Divi sadragāti mikroautobusi un iznīcināts kravas auto – šāds skats otrdienas, 13. februāra, rītā daudziem šoferiem pavērās uz šosejas Rīga-Ainaži pie pagrieziena uz Lilasti.Sadursmē starp trim spēkratiem gājis bojā pats avārijas izraisītājs – smagās automašīnas šoferis no Igaunijas, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem tobrīd bija apmierinoši un nekas neliecināja, ka varētu notikt kāda avārija, atšķirībā no reizēm, kad ceļi ir apledojuši vai sniegputeņa dēļ apgrūtināta redzamība. Tomēr ne vienmēr visu nosaka laikapstākļi un ceļa segums.

Īsi pēc pulksten 10.00 taisnā šosejas posmā kāds kravas auto šoferis no Igaunijas nebremzējot “noslaucīja” priekšā apstājušos divus mikroautobusus, kas grasījās veikt kreiso pagriezienu uz viesu namu. Baltā “Opel” busiņa šoferis nav cietis, un trieciens bijis salīdzinoši viegls, bet zilajā “Renault” mikroautobusā sadursme justa daudz smagāk. Tuvinieki, uzzinot, ka radiem viss tomēr beidzies laimīgi, nespēja slēpt savu prieku.

Kāpēc kravinieka šoferis nav bremzējis, nevienam nav skaidrs. Bet fakts paliek fakts – ātrums bijis stipri par lielu, lai, avarējot ar tik smagu auto, būtu cerības uz glābiņu. Masīvais auto burtiski aptinies ap ceļmalas priedēm, dažas no tām nopļaujot kā sērkociņu. To gan busiņā sēdošie nemaz neredzēja.

Pēc vairāku stundu darba glābēji no samīcītās kabīnes, kurai virsū uzvēlusies krava, izvilka automašīnas šoferi. Gūtās traumas nebija savienojamas ar dzīvību. Policijas ekspertīzē tiks skaidrots, kāpēc kravinieka vadītājs nebremzēja. Šobrīd izvirzīti vairāki pieņēmumi – vīrietim kļuvis slikti, viņš bija dzēris, iemidzis, vai automašīnai varbūt bijuši tehniski bojājumi.

LA.lv