Pasaulē

Tramps ierosina apbruņot skolotājus0


ASV iedzīvotāji piemin Floridas štata skolā nogalinātos cilvēkus.
ASV iedzīvotāji piemin Floridas štata skolā nogalinātos cilvēkus.
Foto – LETA/Reuters

ASV prezidents Donalds Tramps, trešdien tiekoties ar skolēniem, kuri izdzīvojuši apšaudē skolā Floridas štatā, ierosināja ideju par skolotāju apbruņošanu un solīja ieviest stingrākas ieroču īpašnieku pārbaudes.

“Mēs būsim ļoti stingri pārbaudēs, liekot ļoti stipru uzsvaru uz psihisko veselību,” Tramps sacīja, Baltajā namā tiekoties ar skolēniem no Mārdžorijas Stounmenas Daglasas vidusskolas, kur bijušais audzēknis Nikolass Kruss pagājušonedēļ nošāva 17 cilvēkus.

Tramps arī ierosināja apmācīt daļu skolotāju šaujamieroču lietošanā, lai atbaidītu potenciālos šāvējus. “Tas acīmredzot attieksies tikai uz cilvēkiem, kas ļoti izveicīgi spēj rīkoties ar šaujamieroci,” teica Tramps. “To sauc par slēptu [ieroča] nēsāšanu. Ja skolotājiem būs slēpts ierocis, viņi izies īpašu apmācību un būs tur, un tā vairs nebūs zona bez šaujamieročiem.”

“Zona bez šaujamieročiem nozīmē – iesim un uzbruksim,” sacīja Tramps.

“Ir daudz ideju, kas ir man, daudz ideju, kas ir citiem cilvēkiem, un mēs izvēlēsimies svarīgākās idejas un strādāsim, lai tās īstenotu. Tā nebūs runāšana, tā ir notikusi pārāk ilgi,” teica ASV prezidents.

Saistītie raksti
LA.lv