×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Tramps paslavē lietuviešus (1)

Reuters/LETAReuters/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps izteicis Lietuvai atzinību par apņemšanos palielināt aizsardzības budžetu un nākamgad šai ziņā sasniegt NATO paredzēto līmeni – 2% iekšzemes kopprodukta (IKP).

“Augstu vērtēju Lietuvas apņemšanos 2018.gadā paredzēt aizsardzībai 2% IKP, kas līdztekus Jūsu paustajam atbalstam lielākai NATO lomai cīņā pret terorismu ir labs paraugs atbildības dalīšanai sabiedroto starpā,” teikts Trampa vēstulē Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei.

Lietuvas Valsts aizsardzības padome februārī ierosināja nākamgad valsts aizsardzībai atvēlēt 2,07% IKP. Galīgo lēmumu par budžetu pieņems Seims.

Lietuvā aizsardzības finansējums tiek palielināts kopš 2014.gada, kad Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Kā norāda Lietuvas prezidenta birojs, Tramps savā vēstulē arī apliecinājis stingras saistības attiecībā uz NATO un divpusējo sadarbību drošības jomā ar Lietuvu un pateicies par Lietuvas ieguldījumu drošības uzturēšanas operācijās Afganistānā un Irākā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+