Pasaulē

Tramps: Sarunas ar Lavrovu noritējušas “ļoti, ļoti labi” 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņojis, ka tikšanās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu noritējusi “ļoti, ļoti labi” un panākts progress Sīrijas jautājumā.

“Mums bija ļoti, ļoti laba tikšanās. Mēs apturēsim slepkavošanu un nāvi Sīrijā,” pēc sarunām ar Lavrovu Baltajā namā paziņoja Tramps.

Lavrovs ir augstākā Krievijas amatpersona, kas tikusies ar Trampu pēc viņa stāšanās ASV prezidenta amatā. Tikšanās notika Baltā nama Ovālajā kabinetā, kur reti tiek uzņemti ārvalstu ārlietu ministri vai citi pārstāvji, kas nav valsts vadītāji.

Lavrovs tikās arī ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu.

“Es domāju, ka mums veiksies ļoti labi, kas attiecas uz Sīriju,” paziņoja Tramps.

Lavrovs pēc tikšanās ar ASV prezidentu preses konferencē paziņoja, ka Tramps vēlas abpusēji izdevīgas un pragmatiskas biznesa tipa attiecības ar Maskavu.

Preses konferencē Lavrovs arī noliedza, ka Maskava jauktos ASV iekšpolitikā, nodēvējot šādus apgalvojumus par safabricējumiem.

Viņš sacīja, ka amerikāņiem ir pazemojoši klausīties, ka Krievija kontrolē politisko situāciju ASV.

Lavrovs sacīja, ka politiķi, kas uzdod jautājumus par Krievijas jaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, kaitē ASV politiskajai sistēmai, liekot noprast, ka tā tiek kontrolēta no ārpuses.

Ministrs paziņoja, ka nav neviena paša fakta vai pierādījuma, kas apliecinātu Krievijas iejaukšanos vēlēšanu norisē. Viņš norādīja, ka arī Tramps noraidījis šos apgalvojumus kā viltus ziņas.

LA.lv