Pasaulē

Tramps sola ierobežot imigrantu piekļuvi sociālajiem pabalstiem 2

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņojis, ka viņš ierosinās likumprojektu, kas ļaus imigrantiem pretendēt uz sociālajiem pabalstiem tikai pēc vismaz piecu gadu nodzīvošanas Savienotajās Valstīs, lai gan vairumam no viņiem jau tagad jārēķinās ar šādiem ierobežojumiem.

Uzstājoties ar runu savu atbalstītāju mītiņā Sīdarrepidsā, Aiovas pavalstī, Tramps norādīja, ka “pienācis laiks jauniem imigrācijas noteikumiem”, kas pieprasīs, lai ieceļotāji, kas vēlas pārcelties uz ASV, spētu paši sevi uzturēt, un liegs tiem pretendēt uz sociālajiem pabalstiem vismaz piecus gadus.

Viņš piebilda, ka administrācija ar attiecīgu likumprojektu nāks klajā tuvākajā laikā.

Tomēr nav īsti skaidrs, cik lielā mērā Baltā nama saimnieka jaunā iniciatīva mainīs pastāvošo situāciju.

Esošais ASV imigrācijas likums jau tagad liedz vairumam ārvalstnieku, kas ieceļo ar imigrācijas vīzām, pirmos piecus gadus pretendēt uz tādām federālajām programmām kā sociālā apdrošināšana vai pārtikas kuponi.

Tajā pašā laikā katrai pavalstij ir tiesības pašai lemt par imigrantu tiesībām pretendēt uz štatu un vietējām sociālā atbalsts programmām.

Savukārt ārvalstniekiem, kas ieceļojuši ar neimigrācijas vīzām vai uzturas valstī nelegāli, parasti vispār liegta piekļuve jebkādiem sociālajiem pabalstiem.

LA.lv