Latvijā
Sabiedrība

Traumas un negadījumi: kā pasargāt savu bērnu?0

Foto: Pixabay.com

Ik gadu palielinās bērnu traumu skaits – vidēji dienā 60 – 80 gadījumi, liecina Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati. Galvenokārt tās ir auto traumas, kritieni no velosipēdiem, motocikliem un augstuma. Diemžēl, Latvija ir pirmajā vietā Eiropas Savienībā pēc bērnu traumatisma. Tāpēc vecākiem kļūst īpaši aktuāls jautājums par bērna apdrošināšanu.

Māmiņa Sandra Kalnbunde (36) pērnvasar nepatīkamos mirkļus ar ziņu par Jānīša (4) lauzto roku piedzīvoja pat divas reizes. “Jančuks mums ir ļoti kustīgs, īsta ūdenszāle. Maijā viņš salauza labo roku, bet augustā – kreiso. Abas reizes ziņu saņēmām no bērnudārza un katru reizi tas, protams, mainīja mūsu ģimenes ikdienu. Lūzumi bija sarežģīti, kopumā 10 nedēļas Jančuks pavadīja ar ģipsi”.

Bērni var sastrādāt fantastiskas lietas un var arī sadarīt lielus nedarbus, tīši vai gluži nejauši radot arī nopietnus finansiālus zaudējumus, tāpēc Sandras ģimene regulāri iegādājas bērnu nelaimes gadījumu polisi. “Neapšaubāmi saņemtā kompensācija no “Seesam” abas reizes bija nozīmīgs atbalsts mūsu ģimenei un Jančuks tika pie jaunām rotaļlietām, lai mazinātu kreņķi par ieģipsēto roku”, norāda Sandra.

Bērna apdrošināšana ir kā drošības spilvens

Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir vispieprasītākais apdrošināšanas veids bērniem. Iegādājoties apdrošināšanas polisi, vecākiem jāpievērš uzmanība tam, kādus riskus apdrošināšana segs. Piemēram, ja bērns aktīvi nodarbojas ar sportu, tad segumā jāiekļauj sporta aktivitātes. Proti, visi riski, kas saistīti ar bērna sporta nodarbībām un dalību sacensībās, ieskaitot arī dažādus ekstrēmus un potenciāli traumatiskus sporta veidus.

Apdrošinātājs piedāvā iespēju apdrošināt pat bērna skolas somu un tās saturu – mācību grāmatas, kancelejas preces un burtnīcas, sporta tērpu un sporta apavus. Bērnus var apdrošināt jau uzreiz pēc piedzimšanas, kolīdz ir saņemta bērna dzimšanas apliecība.

“Seesam” bērnu, skolēnu un studentu nelaimes gadījumu apdrošināšanai piedāvā trīs dažādas programmas, taču to iespējams piemērot arī individuāli, nosakot vēlamo apdrošinājuma summu un riskus. “Seesam” piedāvā bērnu apdrošināšanā iekļaut ne tikai kompensāciju izmaksu par nelaimes gadījumu, bet arī segt civiltiesisko apdrošināšanu gadījumos, kad bērna rīcības dēļ cietušas trešās personas vai viņu manta. Tāpat iespējams paredzēt bērna ārstēšanās izdevumu segšanu pēc nelaimes gadījumā gūtās traumas.

Sadarbībā ar

LA.lv