×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Trešo mēnesi pēc kārtas samazinās SC, bet pieaug NA popularitāte (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK pārstāvji - Dzintars Rasnačs (no kreisās), Gaidis Bērziņš, Raivis Dzintars un Imants Parādnieks pirms sarunām ar apvienību "Vienotība" par koalīcijas veidošanu.

Politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) reitings oktobrī samazinājies trešo mēnesi pēc kārtas, tomēr tas joprojām bijis populārākais politiskais spēks, liecina “Latvijas faktu” aptaujas rezultāti.

Savukārt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) popularitāte trešo mēnesi pēc kārtas pieaugusi. VL-TB/LNNK šobrīd ir ceturtais populārākais politiskais spēks.

SC popularitāte salīdzinājumā ar septembri samazinājusies par 4,4 procenta punktiem, bet VL-TB/LNNK popularitāte pieaugusi par 1,4 procenta punktiem.

Ja oktobrī notiktu Saeimas vēlēšanas, visvairāk – 19,9% – respondentu būtu gatavi balsot par SC, otrā populārākā partija bija “Vienotība”, par kuru balsotu 13,2% vēlētāju, 8,1% vēlētāju būtu gatavi atbalstīt Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet 7,9% – VL-TB/LNNK. “Vienotības” popularitāte salīdzinājumā ar septembri samazinājusies par 1,2, bet ZZS – par 1,3 procenta punktiem.

Vēl viens koalīcijas politiskais spēks – Reformu partija – varētu rēķināties ar 1,7% vēlētāju atbalstu, kas ir par 0,1% mazāk nekā septembrī.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Partijai “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalstu pauduši 0,5% vēlētāju, bet Vladimira Lindermana dibinātajai partijai “Par dzimto valodu” – 0,8% iedzīvotāju.

Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju oktobrī neatbalstītu neviens aptaujātais. Septembrī atbalstu šai partijai būtu pauduši 0,7% respondentu.

Kopumā 35,3% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, bet vēl 12,6% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

“Latvijas faktu” aptauja veikta no 11.oktobra līdz 22.oktobrim, un tajā piedalījās 1003 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. pēc klajā nonākušās informācijas par saistību ar afēristiem par negodīgiem darījumiem.Latvija- kādā valstī dzīvojam!

  2. apnikushi SC divkoshi, gan latvieshiem, gan krieviem 😀

  3. Arvien vairāk cilvēku sāk saprast, ka vienīgā centriskā latviskā partija ar izredzēm prvarēt 5% barjēru ir Nacionālā Apvienība. Tā ir ari vienīgā partija, kura var glābt Latviju no lienošās krieviskošana un nostāties pret korumpantiem.

  4. Nikodems dēliņš Atbildēt

    Tāsacamo latvisko partiju kasīšanās un šķelšanās lej ūdeni uz SC dzirnavām. Nākošā gada Saeimas vēlēšanas SC iegūs apmēram 70% mandātu, tāpēc uzskatu ka latviskompartiju nespēja vienoties ir visīstākā valsts nodevība. Iespējams,ka tādas arī ir māsterplāns – atdot valsti SC un pazust no skatuves.

  5. Ja pārrēķina NO IZLĒMUŠAJIEM, tad partiju reitingi oktobrī: SC 38,2% (-3,3pp salīdzinot ar septembri), V 25,3% (+0,8pp), ZZS 15,5% (-0,6pp), NA 15,2% (+4,1pp), RP 3,3% (+0,2pp).

    • NA- kā mazi bērni smilškastē spēlējas Saeimā! Kauns skatīties. galīgi nenobrieduši politiķi ir spicē. Un bijušie…. Aptauja- smiekli nāk! Ko vajag , to arī raksta. nevienu aptaujāto nekad neesmu satikusi.Nevienu reizi pa visiem šiem gadiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+