×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2017
Drukāt

Trīs bērnu mamma: No aukstuma bērni naktīs nevar aizmigt (6)

Kadrs no TV3 videoKadrs no TV3 video

Rīgā kāda daudzīvokļu nama iedzīvotāji rudens drēgnajās dienās salst savos dzīvokļos, jo telpu īpašnieks atsakās savā īpašumā ielaist darbiniekus, lai varētu pieslēgtu apkuri, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Līdz šim Barona ielas 78. nama pagrabstāvā pārmaiņus darbojās dažādas kafejnīcas, šobrīd pēdējā no tām savu darbību ir izbeigusi. Siltummezgls atrodas pagrabstāvā, kas juku laikos tika privatizēts.
Telpu īpašnieks atsakās savā īpašumā ielaist darbiniekus, lai pieslēgtu apkuri daudzdzīvokļu namam.
Grūtības pieslēgt apkuri bijušas arī iepriekšējos gadus. Tāpat arī apkures atslēgšana sagādā problēmas, piemēram, šā gada pavasarī dzīvokļi tika apkurināti līdz pat maija beigām.

Valentīna, trīs bērnu mamma:”Lai būtu siltāk, visi bērni guļ vienā istabā. Vakar nevarēju aizmigt, kaut biju ļoti silti saģērbusies. Man vīrs guļ, ģērbies vilnas džemperī.”

Andris namā dzīvo no 1981. gada un atceras, ka kādreiz pagrabstāvā katra dzīvokļa īpašniekam bija sava telpa. Atgūstot neatkarību, tās likuši atbrīvot, jau vēlāk tajās iemitinājās pirmais telpu nomnieks. Tāpat juku laikos izdevies pagrabu privatizēt, līdz ar to privatizēta arī telpa, kurā atrodas siltumtrase.

Lai pieslēgtu un atslēgtu apkuri, santehniķiem nepieciešams piekļūt pie siltumtrases. Šobrīd telpu īpašnieks to nepieļauj un durvis uz pagrabu aizslēdzis ar iespaidīga izmēra slēdzeni.

Santa Vaļuma, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve:”Privātīpašums ir pasargāts, nama pārvaldnieks nav tiesīgs uzlauzt durvis, ne iekļūt īpašumā ar spēku. Mēs varam mēģināt atrast kopēju valodu ar telpu īpašnieku. Šajā apkures sezonā vienošanos nav izdevies panākt.”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tā var notikt tikai Latvijā!

  2. Iedzīvotājiem kopīgi jādod pagraba prihvatizētāju tiesā,jo līdz šim netika dzirdēts ,ka koplietošanas telpas tiktu privatizētas, tik pat labi tad varētu kāds bomzītis privatizēt arī kāpņu telpu un ko tad ?

  3. Kas tie par likumiem mūsu valstī, kas ļauj atsevišķiem neliešiem tā spīdzināt daudzas ģimenes! Kā lai cilvēki nebēg no tādas valsts, ja šajā gadījumā nav instances, kas varētu dot atļauju ignorēt tāda īpašnieka tiesības! Tā ir kaitniecība ar sadisma pazīmēm

  4. Īpašums jākonfiscē,ja īpašnieks nodarbojas ar kaitniecību! Kas vispār tika devis atļauju privatizēt mājas koplietojamās telpas,konkrēti ,pagrabu!

  5. Īpašnieks ir jāpadzen, un īpašums jākonfiscē. Bez liekas laika tērēšanas.
    Nodarbošanās ar kaitniecību, nav pieļaujama, nevar būt tā, ka likums aizstāv īpašnieku, kurš apzināti rada apstākļus, kas negatīvi ietekmē iedzīvotāju sadzīves un veselības stāvokli!

Draugiem Facebook Twitter Google+