Latvijā
Kriminālziņas

Trīs bērnu tēvu nodod kriminālvajāšanai par uzturlīdzekļu nemaksāšanu1

Foto: Pixabay.com

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par uzturlīdzekļu nemaksāšanu un nodevusi lietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa uzsver, ka šogad VP Kurzemes reģiona pārvaldē kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodots pirmais kriminālprocess par uzturlīdzekļu neatmaksāšanu. Vīrietim kriminālprocesā piemērots aizdomās turētā statuss.

Pagājušā gada beigās VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī saņemts iesniegums no par to, ka 1966.gadā dzimis vīrietis neatmaksā Uzturlīdzekļu garantijas fondam līdzekļus, kas viņa vietā izmaksāti viņa bērnam.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietim ir trīs bērni vecumā no 10 līdz 17 gadiem, kuru mātei Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija katru mēnesi no pagājušā gada janvāra izmaksā 118,25 eiro uzturlīdzekļus par katru bērnu,

Savukārt bērnu tēvs ļaunprātīgi izvairījies apgādāt un uzturēt savus bērnus, ilgstoši nemaksājot uzturlīdzekļus. Vīrietim bijis gan darbs, gan stabils atalgojums.

Saistītie raksti

Aplēsts, ka Uzturlīdzekļu garantijas fonds vīrieša vietā samaksājis 2792,22 eiro, neskaitot aprēķinātos likumiskos procentus 46,52 eiro.

VP uzsver, ka izvairīšanās no pienākuma uzturēt bērnu Krimināllikuma izpratnē ir tāds pats noziegums kā citi tajā minētie nodarījumi. Par izvairīšanos no tiesas nolēmuma vai kompetentas valsts institūcijas lēmuma pildīšanas, ar kuru uzlikts pienākums apgādāt savus vecākus, vecvecākus, bērnus, mazbērnus vai citas personas un dot tiem uzturu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

LA.lv