×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

“Trubadūrs” un koncertzāles “Cēsis” atklāšana – arī radio tiešraidē

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Koncertzāles "Cēsis" Lielās zāles interjers ir laikmetīgs un reizē latvisks.

Latvijas Radio 3 – Klasika šonedēļ saviem klausītājiem piedāvā iespēju tiešraidēs sekot līdzi diviem īpašiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē: baudīt Džuzepes Verdi operas “Trubadūrs” pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā un kļūt par Vidzemes koncertzāles “Cēsis” atklāšanas dalībniekiem.

Piektdien, 30. maijā, plkst. 19 sāksies tiešraide no Latvijas Nacionālās operas, kur pirmizrādi piedzīvos Džuzepes Verdi operas “Trubadūrs” jauniestudējums. Jau no plkst. 18.30 uz pirmizrādes atmosfēras viļņa ļaus noskaņoties “Sarunas pirms pirmizrādes”, ieklausoties režisora Andreja Žagara un dramaturga Mikus Čežes teiktajā. Tiešraidi vadīs Ilze Medne, starpbrīžos piedāvājot intervijas ar iestudējuma māksliniecisko vadītāju, pieredzes bagāto maestro Aleksandru Viļumani un diriģentu Jāni Liepiņu, kā arī galveno lomu atveidotājiem Annu Ņečajevu, Oļesju Petrovu, Igoru Golovatenko un Muratu Karahanu.

Savukārt sestdien, 31. maijā, plkst. 19 sāksies tiešraide no Vidzemes koncertzāles “Cēsis” atklāšanas ceremonijas un koncerta, kurā piedalīsies Latvijas mūziķu elite.

Ar tiešraides vadītāju Ingas Saksones un Edgara Raginska starpniecību ikviens “Klasikas” klausītājs varēs justies kā svinīgā notikuma dalībnieks, jo līdztekus koncerta tiešraidei tiks atspoguļota gan Cēsīs valdošā svētku atmosfēra, gan izvaicātas koncertzāles tapšanā iesaistītās galvenās personas un koncerta viesi.

Vidzemes koncertzāles “Cēsis” atklāšanas koncertā piedalīsies starptautiski atzītie dziedoņi Inga Kalna, Aleksandrs Antoņenko un Egils Siliņš, kā arī LNO solistes Ieva Parša un Kristīne Zadovska. Klausītājus priecēs arī pianisti Reinis Zariņš un Armands Ābols, čelliste Kristīne Blaumane, komponists un džeza pianists Raimonds Pauls, kvartets “Rix”, Latvijas Radio koris un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris triju Baltijas valstu diriģentu Andra Pogas (Latvija), Gintara Rinkeviča (Lietuva) un Paula Megi (Igaunija) vadībā.

Koncerta programmas centrā likti to komponistu darbi, kuru dzīve vai darbība saistīta ar Cēsīm: Alfrēds Kalniņš, Marģeris Zariņš, Imants Kalniņš, Kristaps Pētersons un avangardiskā komponiste Santa Bušs, kuras jaundarbs simfoniskajam orķestrim šajā vakarā piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu. Tāpat koncertā skanēs arī Emīla Dārziņa, Pētera Vaska, Džakomo Pučīni, Morisa Ravela un Dobrinkas Tabakovas mūzika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+