×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Truksnim un Krūmiņam šodien beidzas aizturēšanas termiņš

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajiem Jūrmalas mēram Gatim Truksnim (ZZS) un miljonāram Jūlijam Krūmiņam šodien beidzas aizturēšanas termiņš.

Trukšņa un Krūmiņa aizstāvji trešdienas vakarā aģentūrai LETA apliecināja, ka viņu klienti joprojām ir aizturētā statusā. Uzņēmēju un politiķi KNAB aizturēja otrdien. Trukšņa advokāts Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA teica, ka klients no slimnīcas nogādāts izolatorā un līdz šim brīdim nav ticis pratināts.

KNAB kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, iespējams, aizturējis arī savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” (NSL) saistīto Jorenu Raitumu. Advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA nekomentēja, vai viņš ir aizstāvis Raitumam, taču nenoliedza, ka nodrošinot aizstāvību kādai KNAB aizturētai fiziskai personai lietā, kurā figurē divas publiski nosauktās personas – Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. Klients esot otrdien aizturēts.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizturēts ir arī viens no SIA “FELIX Holding” dibinātājiem un vadītājiem uzņēmējs Ēriks Igaunis.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz 48 stundām. Pēc aizturēšanas termiņa beigām persona var tikt atzīta par aizdomās turēto un var tikt piemēroti drošības līdzekļi. Bargākais no drošības līdzekļiem ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja lūguma jālemj tiesai.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

Tikmēr no amata atstādināta Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka KNAB viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un “piedāvājuma pieņemšanu” no Krūmiņa. Viņa gan norādīja, ka konkrētais process nav saistīts ar kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kurā aizturēts Krūmiņš un Truksnis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+