×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. marts, 2018
Drukāt

Tūkstošiem klientu parādā: arī par elektrību, atkritumu izvešanu (10)

Foto - LETA/Edijs PālēnsFoto - LETA/Edijs Pālēns

Ilustratīvs foto.

“Kredītinformācijas Birojs” datu bāzē šobrīd ir 899 tūkstoši aktīvu privātpersonu līgumu. Vienai personai bieži vien ir vairākas līgumsaistības, tādejādi datu bāzē pašlaik ir fiksēti vidēji 1,6 līgumi uz vienu personu, tā portālu “La.lv” informēja ”Kredītinformācijas Birojs” valdes loceklis Intars Miķelsons.

Uzņēmuma datu apmaiņas sistēmā reģistrēto privātpersonu līgumsaistību skaitā ietilpst arī tādas, kuras netiek kavētas, taču kavēto saistību apjoms privātpersonām ir ievērojams: šobrīd 110 tūkstoši kavētu līgumu un 180 tūkstoši kavētu rēķinu, piemēram, par apsaimniekošanu, elektrību, atkritumu izvešanu.

“Palielinoties līgumsaistību skaitam svarīgi ir sekot līdzi savam kredītreitingam. Katrs iedzīvotājs divas reizes gadā saitē www.manakreditvesture.lv var apskatīt savu kredītvēsturi un kredītreitingu bez maksas. Savukārt, sekojot regulāri līdzi savam kredītreitingam iespējams būt pirmajam, kas uzzina, ka personīgais kredītreitings ir pasliktinājies un, tādejādi, izvērtēt kāda lielāka pirkuma iegādes nepieciešamību,” uzsver “Kredītinformācijas birojs” komercdirektors Intars Miķelsons.

Būtisks fakts – informācijas apmaiņas datu bāzē privātpersona var redzēt, kurš pieprasījis manus datus, proti, “Kredītinformācijas biroja” atskaitē uzrādās informācija par datu pieprasīšanas mērķi un konkrēto uzņēmumu, kurš datus ir pārbaudījis. “Šis nosacījums ir būtisks ne vien privātpersonām, kuru dati tiek pārbaudīti, bet arī uzņēmumiem, jo jaunā Eiropas Savienības datu regula, kas stāsies spēkā maijā, paredz uzņēmumiem lielākas soda naudas tām sasniedzot līdz pat 4% no grupas gada apgrozījuma par nepamatotu privātpersonas datu pārbaudi,” uzsver “Kredītinformācijas Birojs” pārstāvis.

“Kredītinformācijas biroja” datu bāzē tiek iekļauta informācija par jauniem noslēgtiem darījumiem un attiecīgi jauniem parādiem. Iedzīvotājiem tā ir iespēja pārbaudīt vai datu bāzē informācija par katru jauno līgumu ir iekļauta pareizi. “Pastāv iespēja, ka kāds ir nozadzis personas datus un aizņēmies naudu uz jūsu vārda. Pārbaudot regulāri savu kredītvēsturi iespējams šādus gadījumus laicīgi piefiksēt un vērsties tiesībsargājošajās institūcijās,” tā Miķelsons.

“Kredītinformācijas Birojs” datu bāzē ir informācija par 550 tūkstošiem privātpersonām. Datu apmaiņā kredītbirojs sadarbojas ar Latvijas lielākajām bankām, nebanku kreditētajiem, līzinga devējiem, apsaimniekotājiem, valsts institūcijām un sabiedrisko pakalpojumu piegādātājiem, piemēram, AS “Latvenergo”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Īsts fufelis, jo autorizējoties ar banku saņēmu atbildi: “Lietotājs tika identificēts kā uzņēmums. Manakredītvēsture.lv šobrīd nepiedāvā reģistrēšanās iespēju uzņēmumiem.” – kārtējais “līko roku” programmējums!

 2. Par atkritumu izvešanu pie vainas ir monopols, kurš kādu divu gadu laikā ir trīskāršojis maksu par atkritumu izvešanu. Tiek sludināts, ka katrs Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no vecumma, gadā saražo tuvu pie 500 kg atkritumu. Pētot, cik es un mana ģimene izmetam konteinerā, tāds apjoms sanāk uz četriem cilvēkiem, pat mazāk. Visticamāk šāda melīga statistika tiek speciāli uztaisīta peļņas dēl. Iespējams, ka tas ir saistīts arī ar ES iespējamiem maksājumiem. Ka tika miskastnieki nav piemetuši klāt no ārvalstīm ievesto veco riepu svaru. Tad jau kaut kas tāds droši vien sanāk.

 3. Dombrovska laimes stāta rezultāts ,tautai figa-parāds viņam miljons gadā

  • Striķi ar desu! Ja pats esi gauneris, tad nevaino citus. Un tādi “taupīgie”kā tu ir biezā slānī. Šnabim pietiek vienmēr, zacenei arī, bet kad jāmaksā par elektrību, gāzi, dzīvokli, tad naudas nav.

 4. mums liek maksat par siko bizmesenu pelnu [ elektribas obligats iepirkums ta nau no trim gesspekstaciju razoto bet kadu bismesmenu pelna kadel valsts to dara ] kad bus taisniba pasaule pie kapitalisma nebus taisnibas….

 5. OIK nodoklis jāatmaksā! Atbildēt

  Lai nebūtu klientu milzīgo parādu,jāatceļ OIK un,sekojot Briseles piemēram,nekustamā īpašuma nodoklis ģimenes vienīgajam mājoklim,jasamazina līdz Briseles 6% Latvijas 21% PVN likme ikdienas pārtikai,jāpalielina līdz iztikas līmenim minimālā pensija.

 6. Izlasu! 899 tūkstoši privātpersonām tiesa lēmumi par parāda piedziņu! Līgums nav parāds, līgumsaistības ir abām pusēm. Labas bizness privātpersonu apliešana ar dubļiem un iebiedēšanai, ko veic dažādi pakalpojumu sniedzēji un kredītpiedzinēji, mēģinot piedzīt neesošus parādus un izdomātas soda naudas.

 7. kad latvenego atmaksās gadiem izkrāpto oik ”nodokli” ? – uzreiz samazinātos elektrības parādnieku skaits

 8. cenas!

Draugiem Facebook Twitter Google+