Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
4. novembris, 2015
Drukāt

Tukuma novadā iedibināto Katlapa balvu saņems Ķimele un Ābele

Foto: LETAFoto: LETA

Tukuma novadā iedibināto Žaņa Katlapa balvu šogad saņems režisore Māra Ķimele un dramaturģe Inga Ābele, aģentūru BNS informēja “Tukuma Laiks” redaktore Anda Andžāne.

Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 14. novembrī.

Balvas mērķis ir atgādināt par Žaņa Katlapa, kurš dzimis Tumes pagastā, īpašo harizmu un ieguldījumu Latvijas teātrī, kā arī atbalstīt tos cilvēkus Latvijas teātra vidē, kuri ar savu radošo darbību apliecinājuši Katlapam tik tuvās nacionālās vērtības, stāsta Andžāne.

Mārai Ķimelei balva tiks pasniegta par ilgstošu un profesionālu ieguldījumu latviešu dramaturģijas režijā, uzturot un arvien no jauna aktualizējot indivīda personības, kolektīva un sabiedrības attiecības. Ingai Ābelei – par ilgstošu profesionālu ieguldījumu latviešu teātra dramaturģijā, mākslinieciski atklājot mūsdienu latvieša dvēseles ilgas, centienus un pretrunas.

Pirmo reizi Katlapa balva tika pasniegta 2013. gadā un to saņēma Māra Zālīte un Ināra Slucka. 2014. gadā balva tika pasniegta Alvim Hermanim un Harijam Gulbim.

Žaņa Katlapa balvu atbalsta Tukuma novada dome, Tumes pagasts, Jaunmoku pils un laikraksts “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+