×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Turcijas kampaņai Vācijā nav vietas (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs

Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs paudis savus iebildumus Turcijas ministru dalībai politiskos mītiņos Vācijā. “Turcijas kampaņai Vācijā nav vietas,” viņš uzsvēra intervijā raidorganizācijai ARD, norādot, ka “politiski stingri iebilst” pret šādiem pasākumiem. Attiecības starp Turciju un vairākām Eiropas valstīm ir pasliktinājušās saistībā ar Eiropas pilsētās plānotiem mītiņiem, kuros Turcijas ministri aģitētu tur dzīvojošos Turcijas pilsoņus 16. aprīlī gaidāmā referendumā balsot par Turcijas prezidenta Redžepa Erdogana pilnvaru paplašināšanu. Eiropas Savienība vakar mudināja Turciju izvairīties no “pārmērīgiem paziņojumiem” un rīcības, kas varētu palielināt spriedzi strīdā ar Nīderlandi un Vāciju par Ankaras ministriem noteikto aizliegumu piedalīties pirmsreferenduma aģitācijas mītiņos. Brisele arī norādīja, ka tas ir Berlīnes un Hāgas kompetencē – izlemt jautājumu par Turcijas ministru ielaišanu uz aģitācijas pasākumiem savās valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. VĀCIJA IR LIELA SUVERĒNA VALSTS UN TUR SVEŠĀM AĢITĀCIJĀM NAV VIETAS!?? KAS NOTIKS AR VĀCIJU, JA VISU TAUTĪBU PILSOŅU PIEDEROŠĀS VALSTIS SĀKS DARBOTIES LĪDZĪGI TURCIJAI??? VAI TURCIJA PATI PIELAISTU ŠĀDAS DARBĪBAS??? NOTEIKTI NĒ!!!!! TĀTAD…..

  2. Citu valstu ministriem un propogandistiem tiešām nevajadzētu ļaut piedalīties savu valstu pilsoņu aģitācijas pasākumos citās valstis – arī Latvijā.
    Pēc bizantijas principa: citu valstu ministru, propogandistu aģitācija svešā valsti ar atļauju, vai bez ir netiešs atzinums – mēs pakļaujamies šai svešajai valstij kā province…To var izmantot tālākajā ietekmes ekskalācijā un pamatoti – to pieļāvāk un tālāk nē – kā tā? jau esošās netiešiešās tiesības jau pieļauj tās stiprināt svešās teritorijās. tas pats attiecas arī uz valsts amatpersonu svešas valsts valsts valodas lietošanā savā valstī ar savas valsts iedzīvotājiem ( domāju prezidenta, ministru stostīšanos krievu mēlē savā valstī ). Tad jau ir arī zināms pamatojums pieprasīt šo svešo valodu lietot oficiālā kontaktā – pašu sākumu jau radīja…

Draugiem Facebook Twitter Google+