Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Turpina atjaunot Lūznavas muižu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rēzeknes novada pašvaldība turpina īstenot projektu “Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcija (ietverot lokālus restaurācijas darbus)”, kurā tiks izveidots novada nozīmes saieta nams, vēsta Rēzeknes novada pašvaldība.

“Ar iepriekšējo būvuzņēmēju – pilnsabiedrību “IP Būve” – pašvaldībai nācās līgumu lauzt, jo būvuzņēmējs nepildīja savas līgumsaistības,” pastāstīja projekta vadītāja Anita Bringule, “tāpēc 2014.gada sākumā izsludinājām jaunu iepirkumu un jau februārī tika noslēgts līgums ar akciju sabiedrību “R.A.J.”.”

Būvdarbu veikšanas laikā AS “R.A.J.” būvnieki pabeigs restaurāciju, apkures ierīkošanu, ūdensvada un kanalizācijas sistēmas izbūvi. Šobrīd visi darbi noris atbilstoši iepriekš izstrādātajam kalendārajam grafikam, tāpēc paredzams, ka septembrī objekts tiks nodots ekspluatācijā.

Par objekta autoruzraudzību ir atbildīgs “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, savukārt būvuzraudzību veic “Warss +”. Atlikušo darbu kopējā summa sastāda gandrīz 405 tūkstošus eiro. Projekts tiek finansēts no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Rēzeknes novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Lūznavas muižas ēka ir kultūrvēsturisks objekts, tādēļ visi darbi objektā tiek veikti, saskaņojot tos ar Valsts kultūras pieminekļu inspekciju, kā arī ņemot vērā inspektoru norādījumus un ieteikumus. Rēzeknes novada pašvaldība projekta realizācijā ieguldījusi daudz pūļu un līdzekļu, lai Lūznavas muiža atgūtu senatnīgo un krāšņo stilu, kas piešķirs šai vietai īpašu noskaņu, saglabājot projekta mērķi – paaugstināt Lūznavas muižas ēkas pievilcību Rēzeknes novada iedzīvotājiem, izveidojot Rēzeknes novada nozīmes saieta namu.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+