Uncategorized

Turpina izmeklēt kaimiņvalstu blēdības ar PVN degvielai 16

Foto-LETA

Turpinās pērnvasar sāktā izmeklēšana pret starptautisku grupējumu, kas nodarbojies ar degvielas tirdzniecību un Lietuvā vien nav nomaksājis pievienotās vērtības nodokli (PVN) astoņu miljonu eiro apmērā.

Lietuvas un Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbinieki abās valstīs veikuši kopumā 20 kratīšanas un aizturējuši sešus cilvēkus, paziņojis Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT).

Kā žurnālistiem pastāstījis FNTT Kauņas apgabala pārvaldes priekšnieks Alvīds Packevičs, degviela pirkta Latvijā no Krievijas naftas koncerna “Lukoil”. Dokumentos deklarēts, ka degviela vesta uz citām Eiropas Savienības valstīm, bet patiesībā tā tirgota Lietuvā, izvairoties no PVN nomaksas. Dokumenti pa elektronisko pastu iesniegti personām, kas darbojās Lietuvā.

“Izmeklēšanas laikā ievērojām, ka organizatori jūtas droši, jo nav Lietuvas pilsoņi un nedzīvo Lietuvā. Dokumentos tika ierakstīti fiktīvi dati,” viņš stāstījis.

Saskaņā ar FNTT datiem noziedzīgā grupējuma darbība aptvērusi ne vien Latviju un Lietuvu, bet arī Poliju, Igauniju, Izraēlu, Dāniju, Slovākiju, Lielbritāniju, Kipru un Rumāniju. Lietuvā vien noziedzīgajā darbībā izmantoti 12 fiktīvi uzņēmumi, bet, pieskaitot pārējās valstis, šādu uzņēmumu skaits sasniedzis 24.

FNTT vadītājs Ķēstutis Jucevičs norādījis, ka runa ir par “ļoti labi organizētu grupējumu”, kas Lietuvā degvielu tirgojis galvenokārt valsts vidienē un dienvidrietumu daļā. Pēc viņa teiktā, šobrīd dienests novēro vēl trīs līdzīgus grupējumus un izmeklēšana varētu ilgt aptuveni divus gadus. Lietuvā saskaņā ar provizoriskiem datiem grupējums 2014. un 2015. gadā nav nomaksājis PVN astoņu miljonu eiro apmērā. Savukārt Latvijā tas 2013. un 2014. gadā nav nomaksājis nodokļus 1,5 miljonu eiro apmērā.

LA.lv