Pasaulē
Eiropa

Tusks ieteiks ES valstu līderiem atbalstīt breksita termiņa pagarināšanu1


Donalds Tusks
Donalds Tusks
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdienas vakarā paziņoja, ka viņš ieteiks Eiropas Savienības (ES) valstu līderiem atbalstīt breksita termiņa pagarināšanu.

Pašreiz paredzēts, ka Lielbritānijai jāizstājas no ES 31.oktobrī, bet Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons sestdienas vakarā lūdza ES pagarināt breksita termiņu līdz 31.janvārim.

“Pēc premjerministra Borisa Džonsona lēmuma iepauzēt Izstāšanās vienošanās ratifikācijas procesu un lai izvairītos no bezvienošanās breksita, es ieteikšu ES27 pieņemt Lielbritānijas lūgumu pēc pagarinājuma,” Tusks rakstīja tviterī.

“Tam es ierosināšu rakstisku procedūru,” lai pārējo 27 ES valstu līderiem nebūtu jāsasauc ārkārtas samits, tvītoja Tusks.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsoja par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt premjerministra Borisa Džonsona panākto breksita vienošanos ar ES, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.

Tā kā līdz ar to netika apstiprināta breksita vienošanās, automātiski iedarbojās likums bezvienošanās breksita novēršanai, saskaņā ar kuru premjeram sestdienas vakarā nācās lūgt ES pagarināt breksita termiņu līdz 31.janvārim.

LA.lv