×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Tusks pieprasa uzticības balsojumu

Foto - AFPFoto - AFP

Aizvadījis sava otrā pilnvara termiņu pirmo gadu, Polijas premjerministrs Donalds Tusks pieprasījis uzticības balsojumu, lai atkārtoti apstiprinātu savu mandātu.

Tikmēr aptaujas liecina, ka premjera pārstāvētā Pilsoniskā platforma (PO) sākusi zaudēt savu popularitāti, kamēr atbalsts opozīcijai turpina augt. Tusks paudis pārliecību, ka viņa valdība izturēs šodien gaidāmo balsojumu un ka mandāts, kuru viņam pagājušā gada oktobrī deva vēlētāji, tiks atkārtoti apstiprināts. Pirms balsojuma premjers parlamentā uzstāsies ar savas turpmākās politikas izklāstu.

Tomēr valdošās koalīcijas vairākums parlamenta apakšpalātā ir sarucis līdz četrām balsīm, un šobrīd PO kopā ar saviem partneriem – Polijas Zemnieku partiju (PSL) – kontrolē tikai 232 no 460 deputātu vietām. Tuska valdība piedzīvo arī pieaugošu sabiedrības neapmierinātību, jo Polijas ekonomikas izaugsmes temps sācis mazināties, un aptaujas liecina, ka opozīcijā esošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS) popularitātē apsteigusi PO.

Kā liecina sabiedriskās domas pētniecības organizācijas “MillwardBrown SMG/KRC” veiktā aptauja, kuras rezultāti publicēti ceturtdien vakarā, PiS atbalsta 30 procenti poļu, kamēr PO atbalstītāju skaits sarucis līdz 27 procentiem. Vēl 12 procenti respondentu būtu gatavi balsot par opozīcijā esošo Demokrātisko kreiso aliansi, bet seši procenti – par libertāriešu partiju “Palikota kustība”. Savukārt PSL un “Solidaritāti” atbalsta pa pieciem procentiem aptaujāto.

Tikmēr TNS veiktā aptauja, kuras rezultāti arī nodoti atklātībai ceturtdien, liecina, ka atbalsts PiS pieaudzis līdz 42 procentiem, kamēr PO priekšroku dod 38 procenti poļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+