Latvijā
Kriminālziņas

Ugunsgrēkā Rīgā bojā gājis cilvēks 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Sestdien ugunsgrēkā Rīgā bojā gājis cilvēks, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 10.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Prūšu ielu Rīgā, kur četrstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties tika konstatēts, ka ceturtā stāva dzīvoklī ar atklātu liesmu deg sadzīves mantas 15m2 platībā un bēniņi 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām ar glābšanas maskas palīdzību izglāba vienu cilvēku, bet evakuēja trīs. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 90 gadus veca sieviete.

Ugunsgrēks likvidēts plkst. 13.45.

Sestdien plkst. 10.44 VUGD saņēma izsaukumu uz Puķu ielu Jelgavā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka deviņstāvu dzīvojamajās mājas sestā stāva dzīvoklī deg elektrības rozete un sadzīves mantas 2m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 40 gadus veca sieviete, kura tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 10.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Prūšu ielu Rīgā, kur četrstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties tika konstatēts, ka ceturtā stāva dzīvoklī ar atklātu liesmu deg sadzīves mantas 15m2 platībā un bēniņi 5m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām ar glābšanas maskas palīdzību izglāba vienu cilvēku, bet evakuēja trīs. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 90 gadus veca sieviete. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 13.45.

Naktī uz svētdienu plkst. 3.01 tika saņemts izsaukums uz Carnikavas novada Carnikavu, kur pēc sākotnējās informācijas dega šķūnis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā māja 84m2 platībā un vieglā automašīna 1m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no degošās ēkas evakuējās trīs cilvēki, no kuriem viens bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Veicot dzēšanas darbus, cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš nodots NMPD mediķiem. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 9.01.

Brīvdienās tika dzēsti 16 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā platība bija 6,8 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Ogres novada, kur pērnā zāle dega 3 hektāru platībā, bet otrs lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Baldones novadā, kur pērnā zāle dega 2 hektāru platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, dūmu svece, elektrības vadi, koks, televizors, drošinātājs, celtniecības atkritumi, ārdurvis, divu virtuvju sienas, katlu telpa, motorollers, divas vieglās automašīnas, septiņi šķūņi, kūts, dārza māja, dzīvojamā māja, sodrēji četru ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD kopumā saņēma 85 izsaukumus – 49 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv