×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Ukrainā strauji aug upuru skaits

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Karā Ukrainas austrumos pēdējās dienās nogalināti vismaz 16 civiliedzīvotāji. Vissīvākās kaujas notiek Debaļceves apkārtnē, kur prokremliskie kaujinieki cenšas aplenkt Ukrainas spēkus.

Karadarbībā bojāgājušo kopējais skaits nu jau sasniedzis 5358. “Vardarbībai saasinoties, pēdējās nedēļās vidēji dienā tiek nogalināti 10 cilvēki,” paziņojis ANO augstais cilvēktiesību komisārs Zeids Raads al Huseins. Vardarbībā arvien vairāk cieš civiliedzīvotāji. ANO komisārs uzsvēra, ka uzbrukumi civilajiem mērķiem nepārprotami pārkāpj starptautiskos kara likumus. “Ukrainas Luhanskas un Doņeckas reģionos par kaujas laukiem kļuvušas autobusu pieturas un sabiedriskais transports, tirgi, skolas un bērnudārzi, slimnīcas un dzīvojamie rajoni,” norādīja ANO augstais cilvēktiesību komisārs.

Pēc neveiksmi cietušajām miera sarunām nedēļas nogalē Krievijas finansēto un apbruņoto teroristu bandu līderis Aleksandrs Zaharčenko izziņoja vispārēju mobilizāciju, Luhanskas un Doņeckas apgabalos solot mobilizēt 100 000 vīru. “Bruņoto grupējumu pārstāvju publiski paziņojumi, kas pārkāpj vienošanos par pamieru un sola pastiprināt uzbrukumus, ir ārkārtīgi bīstami un īpaši satraucoši,” atzina Zeids.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+