×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Ukrainas mediji protestē pret apmelošanas likumprojektu

Lielākie Ukrainas laikraksti un telekanāli savās tīmekļa vietnēs izvietojuši melnus reklāmas laukumus, šādi protestējot pret mediju brīvību ierobežojošo likumprojektu, kurā noteikta kriminālatbildība par apmelošanu.

Likumprojektu parlaments jau pieņēmis pirmajā lasījumā, un tajā par apmelošanu paredzēti ievērojami naudassodi un ieslodzījums līdz pieciem gadiem cietumā. Izdevumu vidū, kas piedalās akcijā, ir izmeklējošās žurnālistikas vietne “Ukrainska Pravda”, angliski iznākošais nedēļas laikraksts “Kyiv Post”, citkārt valdībai simpatizējošais izdevums “Segodņa” un krieviski iznākošais žurnāls “Korrespondent”. Arī opozīcijai simpatizējošās televīzijas – “TVi” un Piektais kanāls – savās tīmekļa vietnēs izvietojušas melnus laukumus. Kopumā protesta akcijā piedalās aptuveni 20 mediji. “Aizstāvi savas tiesības zināt. Saki “nē” likumam par meliem,” sauklī, kas attēlots uz melna fona zem restota loga attēla, aicina akcijas organizētāji.

Reklāmas saite aizved uz tīmekļa vietni, kur uzskaitīti visi 244 parlamenta deputāti, kas nobalsojusī par likumu, arī viņu oficiālās e-pasta adreses un telefona numuri. Turpat publicēts aicinājums sazināties ar deputātiem un pavaicāt, “kāpēc viņi tā darīja”. “Likums šajā valstī iznīcinās izteiksmes brīvību, jo tas daudzus žurnālistus piespiedīs izbeigt jelkādu varasiestāžu kritiku, ņemot vērā, ka to varēs kvalificēt kā apmelošanu,” atklātā vēstulē parlamentam norāda mediji.

Likumprojekts jau ir izraisījis protestus Ukrainā, kur mediju brīvība tiek uzskatīta par vienu no galvenajiem 2004. gada Oranžās revolūcijas ieguvumiem. Ukrainas opozīcijas mediji, it sevišķi jau “Ukrainska Pravda”, vairākkārt kritizējuši prezidenta Viktora Janukoviča greznības kāri. Asa kritika veltīta ar plašu vērienu izbūvētajai Janukoviča muižai “Mežigirje”. Tuvojoties 28. oktobrī paredzētajām Ukrainas parlamenta vēlēšanām, debates ap “melu likumprojektu” vēl vairāk saasinājušas attiecības starp Janukoviču un opozīciju, kuru vada ieslodzījumā turētā ekspremjere Jūlija Timošenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+