×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukrainas spēki veic pretterorisma operāciju (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vismaz viens Ukrainas drošības spēku karavīrs ir nogalināts un deviņi ievainoti vakar sāktajā pretterorisma operācijā Slavjanskas pilsētā valsts austrumos, kur prokrieviskie separātisti sagrābuši milicijas un drošības dienesta ēkas.

Pretterorisma operācijas gaitā ir bojāgājušie un cietušie abās pusēs, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs, piebilstot, ka pirmie šaut sākuši ar triecienšautenēm bruņotie teroristi. Ukrainas drošības spēkiem sākot pretterorisma operāciju, Slavjanskas iedzīvotājiem tika ieteikts neiziet no mājām un turēties tālāk no logiem. Teroristu ieņemtās ēkas ārpusē vairāki simti iedzīvotāju, kurus teroristi izmanto kā dzīvo vairogu, skandēja atbalstu referenduma rīkošanai par Doņeckas apgabala statusa maiņu un tā pievienošanu Krievijai, ziņo aģentūra AFP. Kāds vārdā neminēts informācijas avots Ukrainas drošības spēkos atklājis, ka uzbrukums noticis pie kādas separātistu izveidotas barikādes ceļā uz pilsētas centru. Nedēļas nogalē Ukrainas Doņeckas apgabalā vairāki desmiti bruņotu cilvēku maskēšanās tērpos sagrāba milicijas iecirkni un Drošības dienesta ēku Slavjanskas pilsētā, kas atrodas aptuveni simt kilometrus no Krievijas robežas. Vēlāk tika ieņemtas arī administrācijas ēkas un milicijas iecirkņi Doņeckas apgabala pilsētā Krasnijlimanā, Jenakijevā, Mariupolē, Družkivkā un Kramatorskā, kur uzbrucēji mēģināja nolaupīt tur glabātos ieročus. Ar triecienšautenēm bruņotie uzbrucēji maskēšanās tērpos darbojās ar profesionāliem karavīriem raksturīgu precizitāti, līdzīgi kā tā saucamo pašaizsardzības vienību kaujinieki Krimā, atzīmē AFP. Kāds no uzbrucējiem, atbildot uz jautājumu, kur viņi ņēmuši ieročus, norādīja uz Krievijas karogu, kas pacelts virs vietējās administrācijas ēkas: “Jūs zināt, kuras valsts karogs tas ir,” raksta avīze “The Daily Telegraph”. Par administratīvo ēku ieņemšanu Ukrainas austrumos prokrieviskajiem separātistiem tiekot maksāti 500 dolāri (360 eiro), ziņo laikraksts “Ukrainskaja pravda”.

Pēc Krimas aneksijas prokrievisko separātistu “pašaizsardzības vienības” aktivizējušās Ukrainas un Krievijas pierobežas apgabalos, vairojot spriedzi un pieprasot referendumu rīkošanu par šo teritoriju pievienošanu Krievijai. Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs paziņojis, ka Kijeva vērtē šos notikumus kā Krievijas “agresijas aktu”. Nedēļas nogalē ASV valsts sekretārs Džons Kerijs tālruņa sarunā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu paudis bažas par “vienlaicīgi sarīkotajiem uzbrukumiem, kas līdzinās iepriekšējiem uzbrukumiem Ukrainas austrumos un Krimā”, un brīdinājis par “papildu sekām”, ja Krievija neveiks pasākumus spriedzes mazināšanai Ukrainas austrumos un neatvilks spēkus no Ukrainas robežas. Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, kurš nedēļas nogalē bija ieradies Ukrainā, nosodījis “koordinēto bruņoto akciju kontroles sagrābšanā pār pilsētām Ukrainas austrumos, kas nevarētu notikt bez Krievijas”. NATO izlūkošanas pavadoņu attēli liecina par Krievijas karaspēka koncentrāciju Ukrainas pierobežā. ASV viceprezidents Džo Baidens 22. aprīlī paredzējis apmeklēt Ukrainu, lai ar šīs valsts augstākajām amatpersonām pārrunātu centienus Ukrainas tautsaimniecības stabilizēšanā un apspriestu notikumus Ukrainas austrumos, “kur prokrieviskie separātisti, acīmredzami ar Maskavas atbalstu, turpina organizēt kūdīšanas un sabotāžas kampaņu ar mērķi destabilizēt Ukrainu”, teikts Baltā nama paziņojumā. Slavjanskā vakar ieradušies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ir tikai pretterorisma akcijas imitācija, jo nekas nenotiek. Tikmēr teroristi darbojas netraucēti un ieņem vienu pilsētu pēc otras. Nodevību var konstatēt tikai tad, ja cilvēks ir paņēmis rokā ieroci, jo tad viņš izdarījis izvēli, kura pusē nostāties. Pavēles jau var dot, bet kāda jēga, ja tās nepilda. Ir visai liela varbūtība, ka Ukrainā sāksies pilsoņu karš un te savs nopelns ir arī Rietumu neizlēmīgajai rīcībai. Terorismu nevar apkarot ar sankcijām, tas prasa pilnīgi citas metodes.

 2. Pilnīgas muļķības, nekāda cīņa nenotiek.
  Paanalizējam internetā pieejamos materiālus.
  Brauc vesela smagā mašīna ar viņu zemessargiem, tos aptur gopņiki un pieprasa ieročus. Brašie zs tos vienkārši atdot. Vai viņiem nav likuma panta par ieruču nodošanu noziedzniekiem? Visas milicijas dumpojošās pilsētās pārmetas pie bandītiem bez neviena šāviena.
  Un tas cirks ar it kā cīņu uz ceļa ar nelegāko kontrolposteni?
  Piebrauc 2 BTR ar it kā Ukrainas specnažiem un nevar padzīt pāris gopņikus, kuriem izņenot AK ar pāris aptverēm nekā nav. BTR ar savu 14,5mm KPVT pat no betona plāksnēm celtu kontrolpunkta nocietinājumu pārvērstu putekļos pāris minūtēs pašam turoties tādā attālumā, kur nesniedz vieglie PTR ieroči. Cirka pēc nošauj, kaut kādu gopņiku. Paši atrodas 20-30 m attālumā un gatavojas bēgt atpakaļ. Kā redzams video, tad ieroci no gopņika neviens nav savācis, kabatas nav atvērtas, nav pārbaudītas, tātad nevienu neinteresē iespējamie dokumenti, mob. telefons ar saviem fiksētajiem zvanu numuriem u.t.t.
  Virs pilsētām riņķo nepazīstami kaujas helikopteri, bet Ukrainas PGA klusē.
  Secinājums, tā kā IeM un AM struktūrās ir nelojālo (tautību varat minēt), nekādas cīņas nav, tikai imitācija. Cīnīties varēs sākt tikai pēc pamatīgas struktūru tīrīšanas arestējot visus nelojālos, jo šajā situācijā atstāt tos brīvībā ir pašnāvība. Turklāt daudzi jo daudzi jau ar saviem darbiem ir pierādījuši, kurā pusē faktiski atrodas.

 3. Walther von Plettenberg Atbildēt

  Kas tā par pretterorisma operāciju? 3 diennaktis nekas nenotiek, bet Ukraiņi atstāj vienu pilsētu aiz otras.
  Vajadzēja stundas laikā, bez jebkādām pārrunām, iznīcināt ieņemtās ēkas ar artilērijas uguni, kamēr vēl nav sanākuši iedzīvotāji un kamēr nav izveidojušās barikādes.
  Tajā pašā laikā, armija nevēlējas iesaitīt tankus un artilēriju, kamēr netika izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Un kāpēc tas netika izsludināts?
  Mana versija: tāpēc, ka austrumu Ukrainu ir nolēmuši atdot Krievijai. Kurš? Manuprāt – pastāv Obamas vienošanās ar Putinu. Amerikāņi patur sev Putina oligarhu aktīvus ASV, bet tiem ļauj izzagt bagātīgos Ukrainas dabas resursus un rūpniecību.
  Kāda ir viņu ieineresētība? Ir viens kopīgs moments: ne Krievija, nedz ASV, nav ieinteresētas, lai Ukrainas dabas resursi un rūpnieciskais potenciāls nonāk Eiropas Savienības kontrolē.
  Un viņi labi zina, cik lēni reāģē ES, lai varētu kaut-ko iebilst.

Draugiem Facebook Twitter Google+