×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. februāris, 2016
Drukāt

Ungārija rīkos referendumu par bēgļu uzņemšanu (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ungārija rīkos referendumu par obligātajām Eiropas Savienības (ES) kvotām patvēruma meklētāju uzņemšanai, trešdien paziņoja premjerministrs Viktors Orbāns, uzsverot, ka Briselei nav tiesību “mainīt Eiropas kulturālo un reliģisko identitāti”.

“Valdība izlēmusi sarīkot referendumu par obligātajām sadales kvotām,” žurnālistiem pavēstīja Orbāns. “Valdība uzskata, ka Ungārijas parlamentam nedrīkst atņemt lēmuma pieņemšanu par obligātām [patvēruma meklētāju] pārvietošanas kvotām.”

“Neviens cits nedrīkst lemt, izņemot Ungārijas parlamentu,” uzsvēra premjers.

Tomēr gaidāmās tautas nobalsošanas iespējamo datumu viņš nenosauca.

Orbāns pavēstīja, ka referendumā vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu: “Vai Jūs vēlaties, ka ES bez Ungārijas parlamenta piekrišanas uzdod pārvietot uz Ungāriju [personas], kas nav Ungārijas pilsoņi?”
“Mēs nedrīkstam pilsoņu vietā pret Eiropas pilsoņu gribu pieņemt lēmumus, kas nopietni maina to dzīves, nākotnes paaudžu dzīves,” uzsvēra valdības vadītājs. “Kvotas var mainīt Eiropas kultūras un reliģijas identitāti. Nedz Brisele, nedz kāda cita Eiropas organizācija nav pilnvarota to darīt.”

Pagājušā gada septembrī Ungārija balsoja pret Eiropas Komisijas (EK) ieceri pārdalīt pa citām dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā, taču šis plāns tika pieņemts, izmantojot tā dēvēto kvalificētā vairākuma sistēmu.

Saskaņā ar šo plānu Ungārijai būtu jāuzņem 2300 patvēruma meklētāji.

Decembrī Ungārija un Slovākija šo lēmumu pārsūdzēja ES Tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. cepuri nost Ungārijai ! Atbildēt

    Tā ir tauta ar mugurkaulu, kā 1956. gads to pierādīja.

Draugiem Facebook Twitter Google+