×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. augusts, 2012
Drukāt

Urbanovičs: “Vienotība” izdara politisku spiedienu uz CVK

Foto - LETAFoto - LETA

Politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas frakcija kā nedemokrātiskus vērtē partijas “Vienotība” mēģinājumus apturēt parakstu vākšanu iespējamam referendumam par pilsonības nulles variantu.

Partijas “Vienotība” iniciatīvu, ko 29.augusta rītā medijiem izklāstījis Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), aicinot Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) ne tikai saskaitīt parakstus, bet arī vērtēt iemeslu, kas izraisīja parakstu vākšanu, atbilstību Satversmei, nevar vērtēt citādi kā politisku visatļautību un sabiedrībā pieņemto demokrātijas principu ignorēšanu.

SC frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs uzver, ka “valsts vadītāja publiskie paziņojumi par vēlmi komandēt Centrālo vēlēšanu komisiju izraisa, saudzīgi sakot, neizpratni. Gribētos augstu stāvokli ieņemošajam partijas “Vienotība” pārstāvim atgādināt, ka vēlme pārņemt partijas kontrolē demokrātiskās sabiedrības iniciatīvas un visas bez izņēmuma institūcijas, Meteoroloģijas dienestu ieskaitot, ir smieklīga un nevietā”.

SC frakcija uzskata, ka tas ir klajš mēģinājums izdarīt politisko spiedienu uz neatkarīgu valsts institūciju. Demokrātiskā valstī tas ir kategoriski nepieņemami.

Jau vēstīts, ka Saeimas neatkarīgais deputāts un biedrības “Brīvie demokrāti” valdes loceklis Jānis Upenieks savukārt aicina CVK rūpīgi izvērtēt “nepilsoņu referenduma” parakstu vākšanas tiesiskumu un atteikties organizēt pēc būtības pretvalstisku pasākumu.

Upenieks gan atzīst, ka viņa ierosinājums ir pretrunā ar Satversmē noteikto principu, ka Latvija ir demokrātiska valsts.

Kā ziņots, referenduma rīkošanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem līdz piektdienas vakaram parakstījušies vairāk nekā 12 300 cilvēku. Paraksti CVK varētu tikt iesniegti līdz 30.augustam.

Ja CVK atzīs, ka likumprojekts virzāms uz otro parakstu kārtu, tad būs nepieciešams savākt 10% vēlētāju apliecinājumu. Ja tas izdosies, pirms tautas nobalsošanas par iniciatīvu varētu lemt Saeima.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+