×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Ušakovs: 9.maijs ir tautas svētki (40)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

9.maijs vistiešākajā nozīmē ir tautas svētki, 9.maijā Uzvaras parkā žurnālistiem sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Viņš apgalvoja, ka rīdzinieki paši veidojot šos svētkus, tāpēc tie esot tautas svētki. “Piemēram, Krievijā šie svētki ir valstiskā līmenī,” sacīja Ušakovs.

Tāpat Ušakovs apgalvoja, ka šajos svētkos piedaloties 25% rīdzinieku. Ušakovs arī aicināja cilvēkus nemainīt savus uzskatus, vienlaikus cienot šos svētkus.

“Kā mums ar [dzīvesbiedri] Ivetu. Viņas radi cīnījās leģionā, mani – sarkanās armijas pusē, bet viņa ciena šos svētkus. Iveta nejūtas šeit apdraudēta,” pauda Ušakovs.

Jau ziņots, ka Uzvaras parkā sestdien norisinās biedrības “9.maijs” rīkotie pasākumi par godu Otrā pasaules kara beigām. Prognozēts, ka tos apmeklēs ap 100 tūkstošiem cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. šodien braucot sabiedriskajā viena krievvalodīga sieviete paprasija meitenei lai palaiž garam bet viņa nabadzīte nesaprot krievu valodu un tā sieviete tik krieviski atteica latvijā dzīvo un nezin krievu valodu.. Sviests pretīgi paliek rusifikācija drīz pārņems ne tikai Rīgu bet visu Latviju. Atgādinu dzīvojam LATVIJĀ tāpēc mācieties LATVIEŠU valodu nevis sākat ieviest tradīcijas kas nav Latviešu tradīcijas un valodu kas nu jau kļūst obligāta Latvijā. Kauns. Tāpēc pametīšu šo valsti jo tā ir ņirgāšanās.

 2. tas ir kaut kāds murgs! Kur mēs galu galā dzīvojam?

 3. 9.maijs latviesiem atnesa 1949.gada 25.martu.

 4. Katram normālam cilvēkam pirmā miera diena pēc kara, ir svētki.

 5. krievnacista purns Atbildēt

  Šis cilvēks ir tikpat glumjš melotājs kā viņa sabiedrotais domubiedrs Pūķins.

 6. PATEICOS JUMS, KATE!!! KO piebilst? NEKO!!! Vienīgi, ka TO PIEĻAUJ LATVIJAS SAEIMA UN VALDĪBA…
  NOŽĒLOJAMI MANKURTI!!!

 7. Viss tas Ārprāts ir iekš tam,ka VDK kadrs ,pirmais premjers b.Godmanis ar Co atļāva neatkarīgā Latvijā palikt / KAPĒC ????/ 23000 krievu armijas ofiņu ,kuri ir pamats 5-tai kolonnai !!Plus viņu ģimenes locekļi ,plus VDK oficiālie kadru nagu maucēji,kurus pat NEVIENS nelika izvērtēt,lustrēt utt.Vēl vairāk —tagad tiek celti godā neatkarīgā Latvijā un pat politspices sadarboņi ierauj kopā šampi.Kurš un kurā valstī var pieļaut sagrābt Latvijas gāzi vai citu biznesu ar NACISTIEM????Kurš var iedomāties naciķu pēcteci/ Ušaka vecāki NAV un NEBIJA Latvijas pilsoņi !!/ par Maskavas mēru un Maskavu pilnu ar nacistu partijas kadriem un armijniekiem? Un tas ārprāts Latvijā padziļinās !Lembi piem.pēc NATO nogānīšanas taču NEDRĪKST !!!!laist ne Saeimā,ne lemt pat par aplopēju jebkurā valsts iestādē !!!!Mani šokē fakts,ka Latvijas TV /latv.val./ nu jau vesela rinda žurnālistu,kuri knapi vervelē latviski/ M.Kozlovs ,Hramcovs u.c/ Letiņus vairs neņem darbā arī latviešu sab.u.c. TV ?? Šausmu kļūdas skrejošā rindā LTV 1 !!
  TV /visās latv,val./ 9.maijā vienās ziņās pa divi lāgi lielas reportāžas par to balagānu Pārdaugavā.Pat par 4-to maiju ne 1/2 nebija tik sižetu !!Lai gan žurnalistiem bija bail līst iekšā čūsku midzenī,vien ielas malā buldurēja.KAS nosaka ģeopolitiku un pārejās izdarības Latvijā??

 8. KURAS TAUTAS SVeTKI?

 9. 1919.g. 22 maijā vācu karaspēks, ģenerāļa fon der Golca komandēts, ieņem Rīgu un padzen boļševikus un ieņemtā Rīgā sākas terors un latviešu civiliedzīvotāju slepkavības. Savstarpējā slaktiņā tika ierauti arī sarkanie un baltie latviešu strēlnieki. 22.maiju kā uzvaras svētkus atzīmēja neatkarīgā Latvijā dzīvot palikušie vācieši,bet latvieši šos svētkus ignorēja.Apbrīnojamas vēsturiskās līdzības ar 9. maiju.
  Arī pieminekļi līdzīgi ,koka fricis toreiz un garais pirksts patreiz.

 10. Nil, ļoti pārdrošs izteiciens “tautas svētki”. Kādas tautas? Tas nav latviešu tautas. Nav svarīgi kā tu Nil guli ar savu sievu latvieti, virsū vai apakšā, bet tu esi okupanta dēls, un tas neko nemainīs. Nemainīs tāpēc vien, ka tu ar partiju SC ka Putina “Vienota Krievija” turpini un vēl vairāk propogandē šos saietu pie falla. Es tevi varu saprast, ja tu sāktu tagad attālināties no līdzdalības paša organizētos un ar Krievijas aktīvu atbalstu tā sauktajos svētkos, tad pozīcijas Rīgas domes vēlēšanās tev nebūtu izredzes ar savu SC partiju tikt iekšā. Tas kas notiek pie falla, ir tīrā okupantu uzvaras demonstrācija pār Latviju un latviešiem. Saietam nekas nav kopējs ar kritušo karavīru atceri un izteiktu pateicību par fašisma iznīcināšanu. Civilizētā sabiedrībā par kritušajiem karavīriem aizlūdz brāļu kapos, nevis šādos saietos ar iedzeršanu un bugi-vigi. Netiek pieminets šajos saietos, par šodienas fašisma atdzimšanu pašā Krievijā, un tā zvērību pret ukraiņiem vinu pašu zemē.

 11. cinisks murgojums,tie ir iekarotāju svētki

 12. ta ir apbrīnojama uzdrīkstēšanās kaut ko tādu vispār apgalvot, acīm redzot, dzīva ir cerība okupāciju atjaunot.
  Diemžēl vai arī par laimi, otro reizi tajā pašā upē iekāpt nevar

 13. valdībai jāturpina straujāk paplasināt pilsoņu integrācija – tad 9. maijs drīzāk kļūs arī par valsts svētkiem. Pa pareizu ceļu ejat, biedri.

 14. 9.maijs vistiešākajā nozīmē ir tautas svētki, 9.maijā Uzvaras parkā žurnālistiem sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).
  ——————————-
  Brauc uz savu rašu, ausaini!!! Neviens tevi nav deleģējis runāt latviešu un citu tautu, izņemot tavus sootečestveņņikus, vārdā!!!!!!

 15. Mājās nIL, Latvijā tu esi svešs.

 16. Šie ir tavas tautas svētki Ušakov – ne manas. Jūs okupanti nekā neesat atbrīvojuši -esat vienīgi nākuši zagt, iznīcināt un slepkavot, kā jūsu tēvs,velns. Starp citu, Otrais pasaules karš starp Latviju un krieviju nekad nav beidzies – nekad nav bijis miera līgums -tātad ar prieku gaidu jūsu drīzo sakāvi.

 17. Nil, tev nav taisniba Atbildēt

  Tautas svetki, ir gaidamais Eiropraids 2015 Riga transantlantiskas demokratijas paraugstunda, kuram par godu Arlietu ministrijas zilie (un tur tadu daudz) jau laikus ar visam varitem censas dabut cauri viendzimuma partnerattiecibas likumu. Ja lidz praidinam nepaspes, bus slikts fons un parmetumi Latvijai par slikti izpilditu majasdarbu. Mes ta savulaik centamies lai butu ta briviba, demokratija kurinajam ugunskurus, celam barikades, dziedajam tautasdziesmas, uzklausijam visadu rietumu gudrenieku padomus, pildijam majasdarbus … uh !!! Beidzot sagaidijam bus mums Eiropraids ! Arlietu ministrija ta tagad censas, kaut nu paspetu. 🙂 Have a nice time in Riga !

 18. Krievu tautas svetki Latvija? Kapec Usakovs apmeklee kaiminju tautas svetkus? Aaaa.. vinsh parakstijis sadarbosanos ar Putina partiju. Vinsh ir Putina cilveks.

 19. nerunaja latviski saja pasakuma? Vai tie bija kadi privati rikoti svetki? Kada ir sis valsts Valoda un kapec Usakovs to
  seit nelieto? Vai gribija izradit solidaritati ar saviem svesvalodigiem draugiem…. Varbut vinam bija bailes, ka vinu te Latvija izsvilptu, ja vins sada uzvaras gadijuma runatu latviski?

 20. varbūt precīzāk - Atbildēt

  kuras tautas SVĒTKI ?

 21. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Jauna suga – krievalodīgie. Kas tie tādi – okupanti, fašisti, okupācijas rezulttātā pārkrievotīe?

  Latvijā ir krievi, čigāni, gruzīni, arī latvieši utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, okupanti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
  Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešiem piedēvējot šo tautības sugu Latvijā. Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā tiek pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

  Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir smirdīgs, naidīgas politikai izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citā tautām bijušājā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
  Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

  Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

  Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

 22. Man un Ušakovam ir dažādi tautas svētki….. Manai tautai tie nav svētki,tikai kara beigas,kas sākās ar okupāciju,represijām,izsūtījumu un uzspiesto krievu rakstu valodu……….

 23. Kāpēc Rīga arvien vairāk pārvēršas par zaņķi? Tā ir Latvijas galvaspilsēta, kāpēc tā neatbilst šim nosaukumam? Kāpēc mankurti auro svešā mēlē, un piesmej gan Rīgu, gan piemiņu par kritušajiem. Latvijā ir tik daudz karavīru kapu, kāpēc neviens neiet un neizrāda cieņu tur un nenoliek ziedus. Kāpēc baidās no kritušajiem, vai tas mankurtu vēsturē neeksistē. Par ko priecājas, vai tiešām viss kā pie mežoņiem?

 24. Aptauja komentētājiem !!! Atbildēt

  Kas ir Latviešu tautas svētki ???

 25. Kas tā par tautu, kurai Latvijas okupācijas sākums ir svētki? Ņil, tu i “stūlbs” vai izliecies?

 26. Ušakov,tu stipri šuj pār strīpu!Kurš tad tevi deleģēja runāt tautas v'[ardā?KURAS “tautas”?Bet labāk pasaki īstenos vārdus — OKUPANTU svētki.Pat ja tur salīduši apm.200000 no 5-tās kolonnas,tad vai tiešām tik vien tev ir tās “tautas”?Cik drausmīga atšķirība ir mentalitātē,kultūrā,morālē utt.starp tavu Ušak,tautu un pamatnāciju.KĀ svin svētkus /jebkurus !!/ latvieši un tie sarkanie slepkavas pie Staļina falla?b.Bērziņš gribēja sakrustot piem.vāveri ar hiēnu.Ušak,tai tavai “tautai”pie kājas ir dzedi kas krituši,viņiem vajag kaut vienu dienu sajust to 50 gadu okupācijas garšu un parādīt ,ka viņi ir vēl spējīgi uzrāpties uz veca tanka.Tāpat kā viņiem ir t.s. RODINA pie kājas un pa gabalu!To ko redzēju ziņās,nu nekas tajos cilvēkos NAV mainījies kopš 1940.gada!!Vienīgi iemācījās Latvijā nekāpt ar kājām uz poda!

 27. Latvieši šo pasākumu neapmeklē. Bet viņi pret to izturas ar iecietību – neprotestē, neizrāda kolorādo lentīšu nēsātājiem nicinājumu. Ar to pietiek.

 28. Latvieši šo balagānu neapmeklē Atbildēt

  Interesanti kāpēc šo pasākumu apmeklē praktiski tikai tā saucamie bezidentitātes cilvēki – krievvalodīgie, viņiem šie `svētki` ir vienīgā iespēja sevi jelkā identificēt. Šos `tautas svētkus` latvieši zināmu iemeslu pēc neapmeklē, tad kas tie par tautas svētkiem, kurus pamatnācija pamatoti ignorē, jo svinētāji ir arī latviešu tautas visu vecumu mierīgo iedzīvotāju slepkavas, izvarotāji un aplaupītāji. Šīs svinības ir dejas uz nevainīgu cilvēku kauliem un tās ir perversas.

 29. Ja jau kungs Ņilss tā saka, tad laikam proletāriatam ir jāatbild “da”, “da”.

 30. kas devis tiesības šim kungam runāt tautas vārdā? Tā ir klaja nekaunība.

 31. Pēc Ušakova teiktā ,tie viņam ir tautas svētki,bet kur tad viņa tautas tērps.Vienīgā detaļa,asinskrāsas šlipse.

 32. “Atbrīvotāji” no krievijas daudzus no mājām atbrīvoja, no dzīvības un laimīgas bērnības atbrīvoja, tagad gribētos latviešus no latviešu valodas atbrīvot.viena smirdīga lieta tā ATBRĪVOŠANA!

 33. Tie nav latvieshu sveetki. Svineet un godinaat izvarotaaju, laupiitaaju un slepkavu ienaakshanu? Muusu dzimta daudz cietusi no shiem necilveekiem. Ar suudainu mietu pa muguru vinji pelniijushi, neko vairaak.

 34. Nē, Latvijā šie nav latviešu tautas svētki, ar 9. maiju sākas Latvijas okupācija, represijas pret latviešu tautu, izsūtīti, nonāvēti, spīdzināti, to 9. maijs deva Latvijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+