Latvijā
Rīga

Ušakovs skaidro izskanējušo par īpašumiem ārzemēs2


Rīgas mērs Nils Ušakovs ar sievu Ivetu.
Rīgas mērs Nils Ušakovs ar sievu Ivetu.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Bijušā Rīgas domnieka un kādreizējā “Saskaņas” biedra Ruslana Pankratova paustais par galvaspilsētas mēram Nilam Ušakovam (S) piederošiem īpašumiem Monako un Sanktpēterburgā neatbilst patiesībai, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Ušakovs.

Pankratovs kādā Krievijas televīzijas raidījumā apgalvojis, ka Ušakovam slēpti piederot jahta un dzīvokļi Monako, kā arī divas viesnīcas Sanktpēterburgā.

“Nav man diemžēl ne jahtas, ne viesnīcas, ne dzīvokļu,” teica Rīgas mērs. Ušakovs arī piebilda, ka pēdējo reizi Monako bijis pirms četriem vai pieciem gadiem.

Ušakovam esot jautājums Pankratovam, kādēļ šādus faktus viņš stāsta kopš brīža, kad ticis “izmests” no partijas, bet iepriekš neko tādu nav teicis. Tāpat Rīgas mērs prāto, kādēļ viņš ar šo informāciju nav vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Ušakovs nopelna 75 000 eiro, ir parādsaistības

Kā jau iepriekš ziņots, Nils Ušakovs 2017.gadā ienākumos saņēmis 75 358 eiro, kas ir par 500 eiro mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Par Rīgas mēra amata ieņemšanu Ušakovs pērn saņēmis 29 940 eiro lielu algu no Rīgas domes, bet par Rīgas Brīvostas pārvaldes locekļa amata pienākumiem nopelnījis 45 418 eiro. Gadu iepriekš šīs summas attiecīgi bija 28 670 eiro un 47 215 eiro.

Salīdzinājumā ar 2016.gadu par 3000 eiro pieaudzis mēra parādsaistību apmērs. 2016.gadā tie bija 37 323 eiro, bet pērn – 40 859 eiro.

Mēra īpašumā atrodas 2010.gada izlaiduma “Toyota Land Cruiser” automašīna. Tāpat mēram pieder dzīvoklis Rīgā.

Skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumi deklarācijā norādīti nav.

LA.lv