×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Ušakovs, uzrunājot 9.maija svinību dalībniekus, uzsver uzticību Latvijai (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Piektdien, 9. maijā, uzrunājot svinību dalībniekus pie Uzvaras pieminekļa, Rīgas mērs Nils Ušakovs uzsvēra, ka “katram no mums, kas šeit ir atnākuši, tie ir ne tikai svētki, bet arī svēts pienākums. Pienākums to karavīru priekšā, kas cīnījās pret nacismu un to uzvarēja.”

Viņš akcentēja arī to, kādēļ cilvēki šeit nāk tieši 9.maijā, sakot “šie kareivji bija mūsu vectēvi un vecvectēvi. Un viņi Uzvaras dienu svinēja 9.maijā. Tāpēc arī mēs Uzvaras dienu atzīmējam un atzīmēsim 9.maijā. Tā ir vienkārša un saprotama pozīcija.”

Runā viņš uzsvēra morālās īpašības, kas uzliek atbildību “būt cienīgiem, dzīvot tā, lai ar godu varētu saukt sevi par kareivju bērniem – visas 365 dienas gadā.”

“Gods, izturība, gatavība grūtos laikos ziedot visu tuviniekiem. Uzticība savai zemei. Un mūsu zeme ir Latvija,” īpaši uzsvēra Ušakovs, sakot, ka “veterāni nedalīja viens otru pēc nacionalitātes. Nedalīja viens otru latviešos, krievos, ukraiņos. Tāpēc viņi uzvarēja nacismu.”

Viņš pieminēja neseno Odesas traģēdiju, sakot, ka “mēs labi redzam, kas notiek, ja sāk dalīt cilvēkus pēc nacionalitātes. Skatoties uz nodedzināto arodbiedrību namu Odesā, mēs ieraugām kaut ko tādu, kas vēl mēnesi atpakaļ likās ar prātu neaptverams.”

Nils Ušakovs uzsvēra, ka “tas, kas notiek Ukrainā, nebija iespējams, kad veterāni bija jauni un spēka pilni. Viņi neatļautu neko tādu. Tāpēc, ka viņi zināja, kas ir karš. Un viņi zināja, cik grūti ir pasargāt savu māju, kad sākas karš.”

Uzrunas noslēgumā Nils Ušakovs vēlreiz uzsvēra – “Mūsu mājas ir Latvija. Mūsu pienākums ir mīlēt un sargāt savas mājas. Mums visiem – latviešiem, krieviem, ukraiņiem, baltkrieviem, ebrejiem. Lai kādas nebūtu mūsu atšķirības uzskatos par vēsturi, valodu, citos jautājumos. Tikai tad mūsu nams zels un plauks. Visiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kā var iet pie piemineklja kopaa ar FDD viirinju un tādu, kas tikai izrunaajas uz Latvijas valsti un to noliek??? Runa salda, bet patiesība ir rūgta 🙁 Ja kādam tik tiešām no tiem, kas bija pie pieminekļa rūpētu Latvijas valsts, tad kāpēc pie Nacionālās bibliotēkas bija uzzīmēts ko krieviski saka ar H un trīs burtiem ???

 2. Man gan ir vislielākā cieņa pret Rīgas mēru Nilu Ušakovu! Acīmredzot daudzus citus arī apmierina viņa politiskā stāja – saliedēt Latvijā dzīvojošās 35 tautību cilvēkus. Tāpēc laikam jau 2.x ir ievēlēts Rīgas domē. Viņu vairāk cienu, nekā korumpēto viņa vietnieku, tīrasiņu latviešu ērzeli, kuru dēvē par 20 %. Esam tikai varoņi braši paslēpjoties aiz nika spļaut nicinošus komentus!
  Vai nav pienācis pēdējais laiks cienīt pašiem sevi, a??? Uzdosim sev jautājumu: ko labu mēs katrs esam devuši “kaut pastalās, bet brīvai Latvijai!” 24 gadu laikā?
  Kāpēc, lai viņi nesvinētu 9.maiju, ja mēs pieminam 16.martu? 9.maijā kaut kā nevarēja redzēt varonīgos tīrasiņus ērzeļus (par kādu dažs izliekas!) protestējam pret 9.maiju! Aiz ko tāds KAUTRĪGUMS, a?

 3. Buuu Usakov man likas tu esi labak par so….mana ciena pret tevi pazud!

 4. Jau parādīja, kā mīl Atbildēt

  latviešu valodu! Tāpat mīlēs visu citu, par ko tagad runā…Apsviedīs kažoku uz otru pusi, aci nepamirkšķinot! Ušakovs ir latviešu tautas ienaidnieks! Viņa rīcība ir pretrunā ar Latvijas politisko kursu, ar ES un ar ASV politisko kursu. Ušakovs stāv OTRĀ barikāžu pusē Latvijai! Melis un nodevējs! Vakar bija tā diena, kad varēja skaidri parādīt: AR Latviju, vai PRET Latviju.To arī izdarīja: sekoja totalitārā režīma Krievijā vadoņu iecerēm. NOŽĒLOJAMS Rīgas mērs, SC politiķis un nožēlojams cilvēks ar dubultu morāli.

 5. Aicina mīlēt Latviju pūli ar Krievijas karogiem rokās. Pēc zināmiem notikumiem krievi tagad mīl arī Krimu. Vecrīgā pēc salūta masas kā Soču olimpiādē skandina : rossija, rossija. Staigā ar Kriev. un psrs karogiem. Par visu šo ārprātu liels “paldies”Rīgas mērim. Domāju, Putlers arī apmierināts. Ušakovu gaida Georga krusts. Iespējams.

 6. Jā, vēlēšanas tuvojas un Ušakovs runā, …bet, ņemot vērā notikumus Ukrainā un Gruzijā – secinājumam jau nu būtu tā kā jākļūst skaidram; proti: – no ļaundabīgām okupācijas sekām ir jāatbrīvojas …savlaicīgi!
  Bet, lai spētu kaut cik reāli tikt no tām vaļā, tad nepieciešama ir nacionāli domājoša valdība. Citu variantu jau nav. Jo okupācijas seku apstākļos – daudzskaitlīgas „5.kolonnas” klātbūtnē – jau nekādu latviski pozitīvu pārmaiņu nebūs.
  Jebkurā variantā mums vajadzīga ir nacionāli patriotiska valdība. Un lai pie tās tiktu, – tad mums visiem („kosmopolītiskos” ieskaitot) ir beidzot jāapzinās sevi kā nāciju, kura atbilst nācijas definīcijai, bet ne šādam – klaji imperiālistiskam, vardarbīgi veidotam un primitīvam atšķirīgu etnisko indivīdu sajaukumam.
  Un tas nozīmē, ka Saeimas vēlēšanām ir jāgatavojas nopietni un mērķtiecīgi, – ir jāievēl savu nāciju pārstāvošs parlaments.

 7. Lej,lej ,tik atstāj puķēm. NEVIENS normāls cilvēks uz šiem meliem neuzķersies.

 8. Nil, šodien runāt par uzticību no krievu puses, par vēlu. Tieši tu un tava partija ar Amerika stutetājiem, un personīgi tu pats biji tas kas pamudinaja un ierosinaja dzeršanas jandālinu pie pārdaugas cementa staba. Ar to tu gribēji krievos pamodināt okupanta instinktus. Jaatzīst tas tev izdevās. Tas pamodinātais ļaunums pāri latviešiem brauc ar naida un cinisma “tankiem”, kura laika tiek sagrautas cerības uz neatkarīgu suverēnu valsti, kur latvietis varētu dzīvot savā tēvu zemē. Tas notika neba bez Putina instrukcijām. Mēģinājums pielabināties ar salkanām frāzem ir tikai pirmsvēlēšanu triks, un nekas vairāk. Ļaunuma džinu esi izlaidis no pudeles, un atpakaļ iedabūt iekšā vairs nevarēsi. Tas ir uzņēmis apgriezienus, un iznīcinās visu kas latvietim savā zemē ir svēts.

 9. Ušakovs ir labs Putina skolnieks. Pieminot Odesas traģēdiju viņš saka, ka vainīga esot cilvēku dalīšana pēc nacionalitates. Tie ir SALTI MELI. Labi zinām, kas atsūtīja diversantus uz Odesu un kas tur uzsāka nekārtības. Šīm nekārtībām pamatā ir atšķirīgā ideoloģija nevis nacionalitāte. Tā vispirms ir cīņa starp demokrātiju un totalitārismu, starp uzbrūkošu krievu impērismu un pašsaprotamām ukraiņu tiesībām aizstāvēt savu valsti. Tie ir krievi, kas rīko nekārtības Ukrainā, anektē Krimu, nevis ukraiņi ar automātiem demolē Krievijas pilsētas! Tā ir arī cīņa par CILVēKU PRĀTIEM, ko aktīvi realizē Krievija ar propagandas un melu palīdzību. Krievu impēristi nevar samierināties ar faktu, ka Kijevā pie varas ir pēc Putina uzskatiem nevēlama valdība. Lūk, īstais iemesls šīm nekārtībām Ukrainā, Ušakova kungs! Kas te vēl nav skaidrs? Bet mēs te tēlojam demokrātus un pļāpājam par valodu, kultūru, nacionalitāti – nožēlojami. Jājautā, ar kuru galu mēs domājam vai vienkārši nodarbojamies ar demagoģiju?

 10. Es zinu, šie vārdi tev nenāk no sirds …..

 11. imigrantiem….PSSR komunistu pecnacejiem Latvija nav dzimtene,bet……mitnes zeme,ja neesi duraks vai mulkis tad….integrejies un dzivo bez klaunades.
  Latvija ir valsts tas pilsoniem latvieshiem……latvieshu tautas dzimtene……ar savu kulturu,identitati un latvieshu valodu.

  Ushakovs ir klaunu un kolorado vabolu galma aksts. Shodien tu RD mers-rit tu busi plastikata pudelu savecejs…..nekas nav muzhigs….

  Tu doma ,ka tu velies….mes pilsoni uzskatam,ka Uzvaras laukuma cementa figuras ir musu sape un kauna stabi.
  Mes to parveidosim par svetnicu…..lai top ideja,ko pieteica grupa un atbalstitaji! ieskatities majas lapas projekta www. manabalss.lv

 12. Cik no vina teikta taja krievalodiga puli bija latviesu valoda un vai vins ko piemineja par tiem 150,000 latviesiem kuri bija “iesaukti” atbrivotaju armija….kapec, ja si ir vinam goda diena, kapec sis neizrada godu un cienu saviem latviesu varoniem!

 13. kur tad Latviešu karogi?

Draugiem Facebook Twitter Google+