×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

Uz Angliju dodas strādāt arī ar mērķi atmaksāt Latvijā paņemtos ātros kredītus (16)

Foto LNTFoto LNT

Ir parādījusies jauna tendence, kādēļ latvieši pamet valsti un emigrē uz Lielbritāniju, un tā ir saistīta ar vēlmi atmaksāt ātros kredītus, kas Latvijā ir viegli pieejami. Par to otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas” reportāžā no Lielbritānijas.

Anglijas mazpilsētā Regbijā raidījums sastapa vairākus mūsu tautiešus, kuriem vienīgā iespēja tos atmaksāt un turpināt sevi uzturēt bija emigrācija.

Sērga – tā kuldīdznieks Mārtiņš sauc ātros kredītus, kuru dēļ bija spiests emigrēt uz Angliju decembrī. Apmaksājot tos no algas par darbu noliktavā, viņš cenšas atbrīvoties no ātro kredītu gūsta Latvijā.

“Es tos iznīdētu vispār, tāpat kā arī spēļu zāles. Tāpat kā spēļu zāles iznīcina cilvēku dzīves, tieši tas pats notiek arī ar ātrajiem kredītiem. Lielākā daļa ātro kredītu ņēmēju šobrīd dzīvo Anglijā, Vācijā un Norvēģijā. Tāpēc, ka finansiālais slogs Latvijā bijis tik liels, ka to vairs nevar pavilkt. Tieši tāpēc mēs visi esam šeit, vairāk vai mazāk,” uzskata Mārtiņš.

Savukārt citam kuldīdzniekam – Aleksandram – apnika dzīvot no ātrajiem kredītiem, kas aizpildīja tukšumu makā starp algām. Viņš Anglijas pilsētā Regbijā ieradās šopavasar, aprīļa beigās.

“Pēdējo mēnešu laikā bija tā, ka tikai rēķiniem pietika, bet, lai varētu kaut ko ēst, bija jāņem kredīti, un tā katru mēnesi,” stāstīja Aleksandrs. Savukārt Anglijā viņš nedēļā saņemot tik, cik minimālā alga Latvijā. Atšķirība tā, ka var uz Latviju sūtīt naudu un pats izdzīvot.

Kurzemnieki gan stāsta, ka neesot uz palikšanu Lielbritānijā. Viņi plāno atgriezties, kad jutīsies finansiāli labāk. Taču vietējās darba aģentūras “G Staff” menedžeris latvietis Miks Vizbulis, kurš mūsu tautiešiem tūlīt pēc ierašanās palīdz atrast darbu, novērojis, ka vairumā gadījumu viņi tomēr pierod pie labās dzīves Anglijā un koferi tā arī netiek krāmēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Problēma nav ātrajos kredītos, bet cilvēku nespējā izdzīvot ar pieticīgajām algām. Ar tādām algām, kādas ir Latvijā, var izdzīvot pie vecākiem, nevis dzīvojot patstāvīgi. Ārzemēs Latvijas iedzīvotāji var izdzīvot dzīvojot patstāvīgi.

 2. Par kredītiem nu gan nav nekāds jaunums. Kas patiesi ir no jauna – uz Angliju dodas strādāt lai atmaksātu alimentu parādus un varētu atkal atgūt autovadītāja tiesības!

 3. Problēma nav ātrajos kredītos, bet gan tukšumā, kas veidojas makā, jo no izdzīvot no algas kļūst arvien grūtāk…

 4. Vareni ticama izpète.Pat pilsétas nosaukumu neprot pareizi latviskot.

 5. galvenais lai tie muljki kas nav spejigi pat savus neapdomigos atros kreditus vairs nebrauc atpakalj,pateicoties tam ka liela dalja vinju ir aizbraukushi uz sto salashnju zemi,latvijaa buutiski ir samazinaajies zadziibu skaits un zinot tos kas tur parsvaraa dodas,negribas vinjus te redzeet atpakalj,daudzas palaistuves tur veel saprecas ar visadiem treso pasaules valstu aborigeeniem un taa buutu seerga ja vinjus ievazaatu latvijaa ar vinjaam kopaa

 6. Ir nācies aizņemties naudu ārstēšanās pakalpojumiem,maksājumos aiziet liela nauda,jo procenti lieli.Ko lai dara ,ja alga minimālā,kā,lai cilvēki dzīvo?Tā ir tikai eksistēšana,nevis normāla dzīve.Nav,ko brīnīties,ka latvieši aizceļo uz ārzemēm.Man zināmās ģimenes vairs negrib atgriezties Latvijā .

  • parsvaraa neviens nestrada par minimalo algu,nevajag muldeet,apskaties pilni veikali ar cilveekiem uz ielaam daudz jaunu automashiinu,bet kad uzprasa cik pelna tad visi saka ka minimaalo,tur pat nesanaak eest nopirkt un degvielu

 7. un tas, ka tāda kā sefinance u.c. izveidotas, lai it kā apvienotu kredītus, maksājot mazākus procentus, ir izveidotas acu aizmālēšanai. Jābūt ļoti lielai algai un mazām kredītu summām, lai viņi auklētos ar parādnieku. Parasti atsaka un nepamatoti aizvaino. Tur izdomā tādus noteikumus jeb kritērijus, kas parastam mirstīgajam nav izpildāmi. Sēž birojos, saņem labas algas un vēl ņirgājas par nelaimē nokļuvušajiem. Valsts prezident, vai Jums nevajadzētu iejaukties savas tautas liktenī?

 8. Un valsts jeb amatpersonas ir tie, kas pieļauj šādu ātro kredītdevēju genocīdu pret tautu. Ja cilvēkam nav iespējas izdzīvot, uzturēt ģimeni, viņš iekrīt parādu jūgā, kas izposta viņa un tuvāko dzīvi. KĀPĒC pieļauj tik augstus procentus??????? Kāpēc neļauj cilvēkam atmaksāt pa mazām summām, bet liek gadiem ilgi tikai pagarināt, jo naudas tūlītējai atmaksai nepietiek? KĀPĒC? Šķiet, tāpēc, ka tādi kā ameriki no tā iedzīvojas miljonos… Ar kādu sirdsapziņu, cilvēcību šie tautas kalpi var mierīgi dzīvot? Kaut viņu bērnu bērniem tas nāktu atpakaļ!

  • Anna, pieļauj, tāpēc ka viņiem pašiem ar tie ātrie kredīti pieder. Tādēļ arī neko necenšās darīt cilvēku labā.

  • kāds sakars ar amrikiem,tie paši parazītiskie deputāteļi vien tur sēž tam visam apakšā vai viņu radiņi! painteresējies zem kura ātrā aizdevēja nav kāds deputātels,vienkārši aizdot tev tavu pašas naudu!!!

 9. Man ir O pieredze kredítñemsanà,bet vai tà nav kà valstiski veicinàta “alkoholisma” atkarība?

 10. Ātrie krediti ir naudas sūcēju slazds Atbildēt

  neuzmanīgiem un vēl łaunāk tas ir pretvalstisks ierocis šīs zemes vājināšanai. Tas ir karš pret Latviju no iekšienes jo tas netikvien noved cilvēkus dziłā nelaimē bet arī veicina Latvijas pamešanu. Tas ir liekulīgi runāt par repatriāciju nedarot neko lai mazinātu latvijas pamešanu. Kuri no mūsu drošsirdīgiem politikiem uzdrošināsies apkarot ātro kreditu lieldūžus?

Draugiem Facebook Twitter Google+