Mobilā versija
Brīdinājums +12.8°C
Māris, Mārica, Maigurs
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Užavas luterāņu baznīcā gaidāma Draudzes diena

Publicitātes fotoPublicitātes foto

12. jūlijā Užavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Draudzes diena, vēsta informatīvā izdevuma
“Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Pasākuma dalībnieki apmeklēs arī Piltenes un Landzes draudzi, kurās kalpo mācītājs Āris Kronbergs.

Užavas Draudzes diena kļuvusi par svētīgu tradīciju, pievēršot uzmanību dievnamiem, kas ir ne tikai dievkalpojumu, kristību, iesvētību, laulību, reizēm arī izvadīšanas vieta, bet arī kultūrvēsturiski objekti, pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.

Par sakrālo ēku kultūrvēsturisko nozīmi 12. jūlijā stāstīs enciklopēdijas “Latvijas luterāņu baznīcas: vēsture, arhitektūra, māksla un memoriālā kultūra” autors Vitolds Mašnovskis.

Draudzes dienai, kuras moto ir “Iesim Tā Kunga namā!”, sāksies plkst. 10 ar dievkalpojumu Užavas baznīcā. Plkst. 13 sāksies Vitolda Mašnovska lekcija par Užavas baznīcu, plkst. 14.30 lekcija notiks Landzes baznīcā, plkst. 16 – Piltenes baznīcā. Užavas Draudzes diena noslēgsies ar svētbrīdi plkst. 18 Piltenes dievnamā. Draudzes dienas īpašais viesis – Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+