×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Uzdāvini grāmatu mūžībai: LNB sāk akciju “Īpaša grāmata īpašā plauktā”

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Tautas grāmatu plaukts

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izsludina akciju “Īpaša grāmata īpašā plauktā”, kas sāksies sestdien, 21. maijā, Rīgā, Arkādijas parkā, ikgadējo Pārdaugavas svētku laikā, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

Dienas gaitā darbosies īpašais LNB grāmatu pieņemšanas punkts, sniedzot iespēju ikvienam dāvināt bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam sev nozīmīgu grāmatu, titullapā ierakstot vēstījumu vai personisku stāstu, kas saistās ar šo izdevumu. Vakarā, sākoties Muzeju naktij, no plkst. 19 līdz 23, grāmatu pieņemšanas punkts darbu turpinās Gaismas pilī.

Uzdāvinātās grāmatas papildinās tos izdevumus, kuri Tautas grāmatu plauktā nogādāti kopš 2014. gada, kad ar LNB un nodibinājuma “Rīga 2014” akciju “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde” tika atklāta Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programma.

“Kāpēc dāvināt? Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši – līdzdarbojoties. Tāpēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra dāvinātāja individuālo vēsturi; par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā,” stāsta Tautas grāmatu plaukta komanda.

Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai palicis kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Taču varbūt tā iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi! Plaukta saturs arī sniegs priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

Kopumā Tautas grāmatu plauktā līdz LNB 100. jubilejai 2019. gada 29. augustā plānots ievietot aptuveni 15 000 grāmatu. Šobrīd tajā mājvietu radušas jau teju 5000 grāmatu, pauda LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+