Foto – LETA

Uzņēmēja: Saldēto dārzeņu bizness Latvijā nav izdevīgs 0

Saldēto dārzeņu ražošanas bizness Latvijā nav izdevīgs pārāk lielās konkurences un mazā valsts atbalsta dēļ, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina dārzeņu pārstrādes uzņēmuma SIA “Nissi” īpašniece Ilona Āboliņa.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Lasīt citas ziņas

“Baltijas valstu ražotājiem saldētie dārzeņi ir neizdevīgs bizness. Vecajās Eiropas valstīs ir ļoti attīstīta šādas produkcijas ražošana, kā arī attiecīgs valsts atbalsts, un nevaru iedomāties, kā Latvijā kāds varētu sacensties, piemēram, ar “Bonduell”,” sacīja Āboliņa.

Viņa arī norādīja, ka saldēto produktu tirgus Latvijā ir aizņemts ar importu. Tāpat nepieciešams ļoti daudz dārzeņu, kuru Latvijā nemaz nav. Saldēto dārzeņu porciju sastāvā ir kukurūza, zirnīši, puķkāposti, kas Latvijā tik lielos daudzumos netiek audzēti, tātad tie jāieved, uzskata uzņēmēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Turklāt, gatavojot saldētos dārzeņus, ir svarīgs to piegādes ātrums sezonas laikā, mizošanas temperatūra. Tas kopumā ir ļoti sarežģīts process. Gatavojot tvaicētos dārzeņus, nav tik svarīgi, lai dārzeņi ir tikko novākti no lauka – varam tos iepirkt un pārstrādāt jebkurā gadalaikā. Gatavās tvaicētā produkcijas uzglabāšanas temperatūra ir plus divi līdz plus 20 grādi, produktus varam novietot noliktavās, kur pietiek ar labu ventilāciju, kamēr saldētā produkcija jātur saldētavā,” sacīja uzņēmēja.

Jautāta, kā kopumā vērtē šī gada ražas, viņa sacīja, ka tās esot laba.

“Tie zemnieki, ar kuriem strādājam, par ražām nav sūdzējušies. Daļa ražas – kartupeļi un bietes – jau ir noliktavās. “Nissi” ir trīs pastāvīgi piegādātāji – Latvijas zemnieku saimniecības, kas spēj nodrošināt 6000 tonnu kartupeļu, 2000 tonnu biešu, 1000 tonnu burkānu un 1000 tonnu sīpolu pārstrādes jaudu,” sacīja Āboliņa.

Viņa arī norādīja, ka maksā zemniekiem tirgus iepirkuma cena, tomēr mērķis ir panākt fiksētu gada cenu.

“Tas nozīmē, ka rudenī iepērkam par diviem, trim santīmiem dārgāk nekā pavasarī. Vidējā tirgus gada cena patlaban ir vidēji seši, septiņi santīmi par vienu kilogramu kartupeļu, burkāniem – 10-12 santīmi, apmēram tikpat arī par sīpoliem,” klāstīja “Nissi” vadītāja.

Kā ziņots, “Nissi” gatavojas būvēt jaunu rūpnīcu Baldonē, ieguldot vairāk nekā vienu miljonu latu, plānojot trīskāršot esošās jaudas un palielinot eksporta daļu līdz 70%. Kopumā abās ražotnēs vidēji mēnesī patlaban tiek saražotas 50 tonnas produkcijas – fasēti zaļumi, svaigi, mizoti dārzeņi un tvaicēti dārzeņi.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, SIA “Nissi” apgrozījums pērn bija 629 509 lati, kas ir par 6,4% mazāk nekā 2010.gadā, kad apgrozījums bija 672 484 lati. Uzņēmuma peļņa pērn bija 28 538 lati, kas ir par 26% mazāk nekā 2010.gadā, kad peļņa bija 38 465 lati. SIA “Nissi” pilnībā pieder Āboliņai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.