×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Uzņēmēji: Bankām jāfinansē aktīvāk, vērtējot uzņēmuma konkurētspēju

Foto - LETAFoto - LETA

Vērtējot uzņēmumu konkurētspēju, bankām nepieciešams aktīvāk iesaistīties finansēšanā, šodien 18. Baltijas Finanšu forumā norādīja uzņēmēji.

AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis (attēlā) stāstīja, ka ekonomiskās lejupslīdes laikā mainījās izpratne par risku vērtēšanu visā pasaulē, kas veicināja pārēju uz īstermiņa plānošanu, tomēr loģiska ir ilgtremiņa plānošana. “Ja šodien investējam jaunos projektos, tad atdeve tiek rēķināta septiņu līdz desmit gadu periodā. Tāpēc loģiska ir ražotāju vēlme šo faktoru integrēt attiecībās ar finanšu institūcijām, kurām būtu svarīgi vērtēt uzņēmuma konkurētspēju un pelnītspēju garākā periodā. Tas paātrinātu daudzu finanšu institūciju lēmumus,” teica Biķis un aicināja komercbankas būt aktīvākām līdzdarboties tieši produktivitātes programmu realizācijā.

Arī piensaimniecības kooperatīva “Piena ceļš” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece atzina, ka laukos aktuāla problēma ir finansējuma piesaiste un apdrošināšana. Tajā pašā laikā viņa norādīja, ka lielākas iespējas piesaistīt līdzekļus modernizācijai un darba efektivitātes paaugstināšanai esot lielām saimniecībām. Pēc Aizsilnieces sacītā, no katrām 100 saimniecībām tikai trīs specializējas piena ražošanā un tām ir vairāk nekā 50 govis.

AS “SEB banka” prezidents Ainārs Ozols piekrita, ka lielāki uzņēmumi ir konkurētspējīgāki un maksā lielākas algas, taču patlaban Latvijas ekonomiskajam izrāvienam pietrūkst Baltijas apmēriem atbilstošu lielu uzņēmumu. Savukārt, komentējot finansējuma pieejamību uzņēmumiem, Ozols sacīja, ka pieņemt lēmumus par kredīta piešķiršanu ir vieglāk mērenas, nevis strauji augošas ekonomikas apstākļos. “SEB bankas” prezidents sacīja, ka pēdējos gados bankas kredītportfelī aizdevumi lauksaimniekiem ir ieņēmuši nozīmīgu daļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+