×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Uzņēmumu reģistrā Rīgā varēs pieteikties un saņemt e-parakstu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Pakalpojumu padomes priekšsēdētājs SIA "Komerccentrs Dati Grupa" valdes priekšsēdētājs Aldis Gulbis (no kreisās), VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, Uzņēmumu reģistra (UR) galvenā valsts notāre Guna Paidere un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta direktors Inguss Treiguts piedalās preses konferencē, kurā informē par UR un partneru sadarbību e-vides attīstībā.

Uzņēmumu reģistra (UR) Rīgas reģionālās nodaļas klienti no pirmdienas apmeklējuma laikā var pieteikties un saņemt virtuālo e-parakstu un e-parakstu viedkartē, kā arī nepieciešamības gadījumā sagatavot datoru darbam ar elektroniskiem dokumentiem, žurnālistiem pastāstīja UR galvenā valsts notāre Guna Paidere.

Tāpat e-paraksta speciālisti Rīgas reģionālās nodaļas apmeklētājiem sniegs informāciju par UR pakalpojumiem, ko uzņēmēji var saņemt attālināti, izmantojot e-parakstu.

Paidere sacīja, ka šāda iespēja UR klientiem tiek nodrošināta pateicoties Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), UR, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) kopīgai iniciatīvai e-vides attīstības veicināšanai, kas paredz UR izveidot vienas pieturas aģentūru uzņēmējiem, kas vēl nav apguvuši elektronisku darījumu kārtošanas priekšrocības. “UR galvenā prioritāte ir saviem klientiem nodrošināt pakalpojumus, kurus saņemt ir ērti, vienkārši, ātri, kā arī droši,” klāstīja galvenā valsts notāre.

Paidere pastāstīja, ka UR saņemto elektronisko dokumentu skaits būtiski pieaug no gada uz gadu, piemēram, pērn UR saņemti vairāk nekā 60 tūkstoši elektronisko dokumentu, kas ir par 69,2% vairāk nekā 2013.gadā un veido aptuveni 45% no kopumā saņemtajiem dokumentiem.

LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta klāstīja, ka e-paraksta lietotāju skaits aug un tā izmantošanas reižu skaits ir pārsniedzis 7,4 miljonus.

Viņš teica, ka PLPM redz kā galveno partneri, lai ērti varētu piekļūt e-parakstam. “Es domāju, ka nākotnē e-paraksta izsniegšanas bez PMLP nevarēs būt,” norādīja Bokta.

Runājot par e-paraksta pielietojumu pēc nesējiem, LVRTC valdes priekšsēdētājs sacīja, ka 45% no kopēja skaita veido LVRTC izsniegtās viedkartes, 18% veido virtuālais e-paraksts, savukārt 10% no kopējā lietošanas skaita – Elektroniskā identifikācijas karte (eID).

LTRK Pakalpojumu padomes priekšsēdētājs Aldis Gulbis pastāstīja, ka lai popularizētu e-paraksta izmantošanas iespējas un attīstītu uzņēmējiem pieejamos e-pakalpojumus, LTRK Pakalpojumu padome iniciēja četrpusējas darba grupas izveidi, kuras uzdevums bija izveidot vienas pieturas aģentūru UR. “Liels gandarījums, ka šodien šī iniciatīva ir fakts,” teica Gulbis.

Savukārt PMLP Personu apliecinošu dokumentu departamenta direktors Inguss Treiguts sacīja, ka PLMP ir svarīgi, lai klienti pilnvērtīgi izmanto eID kartes sniegtās iespējas e-vidē. “Uzņēmēji, kas ir viena no mūsu sabiedrības aktīvākajām daļām, vislabāk prot novērtēt priekšrocības, ko sniedz ātra piekļuve pakalpojumiem, kā arī efektīva un droša dokumentu aprite. Tieši tāpēc uzskatām, ka eID kartei un e-parakstam ir jākļūst par katra uzņēmēja darba instrumentu, un sadarbībā ar partneriem tuvākajā laikā plānojam piedāvāt vairākus ar eID kartēm saistītus “vienas pieturas” pakalpojumus UR klientu apkalpošanas centros – iespēju aktivizēt eID kartes e-iespējas, kā arī pieteikties eID kartei, neapmeklējot PMLP,” sacīja Treiguts.

Viņš pavēstīja, ka kopš 2012.gada 1.aprīļa, kad PMLP sākā izsniegt eID, ir izniegtas vairāk nekā 500 tūkstoši jaunā tipa dokumentu, kas iekļauj iespēju elektroniski parakstīt dokumentus un apliecināt savi identitātis, savukārt trešdaļa jeb aptuveni 160 līdz 170 tūkstoši lietotāju ir izvēlējušies aktivizēt iespēju, lai varētu parakstītu dokumentus un apliecināt savu identitāti internetā.

Treiguts sacīja, ka PMLP tuvāko mēnešu laikā ir plāns sadarbībā ar partneriem UR klientu apkalpošanas nodaļās nodrošināt iespēju tiem klientiem, kas savulaik, saņemot eID karti, neizvēlējās aktivizēt e-iespējas, izdarīt to UR filiālē. Tāpat uzņēmējiem, kas ieraušies kārtot formalitātes UR, būs iespēja vienlaikus pieteikties arī eID kartei.

Pēc viņa teiktā, sākumā šis pakalpojums būs pieejams UR Rīgas reģionālās nodaļā, bet, vērtējot pieprasījumu un atsaucību no uzņēmējiem, PMLP neizslēdz iespēju paplašināt klientu apkalpošanas speciālistu skaitu un izvietojumu.

Treiguts sacīja, PLMP apkalpošanas speciālists darbu UR varētu sākt martā vai aprīlī.

LVRTC pārvaldītais e-paraksts ir vienīgais Latvijā sertificētais drošs elektroniskais paraksts, kam ir tāds pats juridiskais spēks kā fiziskam parakstam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kamēr šim pakalpojumam būs šads cenrādis eParaksta 30 dienu abonements eID kartē
    4.13 EUR” viņi savu pakalpojumu var noraut podā jo nevienaam normālam cilvēkam tas nav izdevīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+