×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Uztur prasību par padomju okupācijas nodarīto kaitējumu (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Igaunijas tieslietu ministrs Urmass Reinsalu

Igaunijas tieslietu ministrs Urmass Reinsalu apliecinājis, ka turpinās procesu, kas vērsts uz atlīdzības pieprasīšanu no Krievijas kā Padomju Savienības tiesiskās mantinieces par padomju okupācijas nodarīto kaitējumu Igaunijai, kamēr valdība nav lēmusi citādi. Viņš atgādināja, ka vienīgo lēmumu šai jautājumā Igaunijas valdība pieņēma 2004. gadā, reaģējot uz Rīgikogu rezolūciju, kurā teikts, ka saskaņā ar starptautisko tiesību normām okupācija Igaunijai ir nodarījusi kaitējumu un Igaunijas valdībai šis jautājums jārisina. Neviena no turpmākajām valdībām šo lēmumu nav mainījusi, uzsvēra ministrs. Reinsalu norādīja, ka turpinās risināt šo jautājumu, un piebildis, ka pagājušajā rudenī, kad pie varas jau bija nākusi pašreizējā valdība, viņš izveidojis ekspertu komisiju, kam uzdots pētīt jautājumus par kaitējumu, ko Igaunijai nodarījuši totalitārie okupācijas režīmi. Pēc viņa teiktā, Igaunija plāno cieši sadarboties ar Latviju un Lietuvu, kas šai ziņā jau tikušas tālāk, lai visas trīs Baltijas valstis savus pieprasījumus par kaitējuma atlīdzināšanu varētu balstīt uz kopīgu metodoloģisko bāzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tik pat labi varētu urķēt degunu cerot, ka “izurķēto” kāds pirks dārgakmeņu cenā!
    Tas tikai turpinās samazināt ekonomikas izaugsmes iespējas.
    Nenoliedzami, priekš dažāda veida un ranga “komisijām”, kur bieži vien ieperinājušies ortodoksāli naciķi, tas ir ideāls un vienīgais papildus peļņas gūšanas avots.
    Un tās vārdā var izdot arī faktiski fašistu koncentrācijas nometnes attaisnojošas grāmateles, kur norādīts, ka tā jau tikai tādas darba rehabilitācijas nometnes vien bija, jo ne par velti tak dažu greznoja slavenais uzraksts – “Arbeit macht frei” – darbs dara brīvu!!!!!

  2. Likumu,ari Starptautisko,nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam presonam ir janoverte ka Valsts nodeviba.Okupacijas seku likvidesanu,ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem nekavejoties.

  3. Ilusti,eestipois !

Draugiem Facebook Twitter Google+